ATİB Genel Merkezinde Kur’ân Tilaveti

ATİB 30. Yıl kutlama faaliyetleri çerçevesinde yapılan ve birbirinden değerli Ehl-i kıraat hocalarla gerçekleştirilen Kuran Tilaveti programı tam manasıyla gönüllere hitap etti.

Köln Din hizmetleri ateşesi Ahmet Dilek beyinde misafir Olarak katıldığı program, ATİB Köln Uyum Merkez camii Din görevlisi Seyit Lüleci beyin sunumuyla gerçekleşti. 
Açılışın ardından Sanatcı Mesut Ay okuduğu ezgilerle beğeni topladı.

ATİB Eğitim ve Uyum Merkezi, Eğitim Danışmanı Mümin Dayı katılımcılara hoşgeldiniz dedi ve kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye davet edilen Köln başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ateşesi Ahmet Dilek Kur´anın hayatımızdaki önemine değinen bir konuşma yaptı.

ATİB Genel Başkanı İhsan Öner yaptığı konuşmada “Batı Avrupa Türkleri söylemiyle hizmet yolculuğuna başlayan Avrupa Türk İslâm Birliği, Hak nerede ise biz oradayız düsturuyla 30. hizmet yılına ulaşırken, çalışmalarına aynı minval üzerinde gayretle devam etmektedir.


ATİB, Avrupa da içinde yaşadığımız ülkenin değerlerine saygılı ve uyum içerisinde yaşarken Müslüman Türk Toplumunun da kendi değerlerini yaşamak ve yaşatmak gayesiyle hizmet veren, gerçek manada bir sivil kitle kuruluşudur. 30. yılına ulaşmış olmanın sevinciyle, kuruluşundan bu yana emeği geçmiş bütün ATİB’lilere teşekkür ediyor ve ahirete intikal eden kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyor ve 30. yıl çalışmaları munasebitiyle bu yıl içerisinde yapılacak çalışmaların başlangıcı olan bugün ki Tilavet programımızda güzel sesleriyle hayat rehberimiz yüce Kitabımızdan bölümler okuyarak bizleri ihya eden değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum‘’ dedi.

Programa okuyucu olarak katılan hocalarımız:

Aziz Ateş- ATİB Bielefeld Eğitim Kültür Merkezi Din Görevlisi
H. İbrahim Aydın- ATİB Hannover Türk Kültür Merkezi Başkanı
Hüseyin Demir- DİTİB Porz Cami Din Görevlisi
Hüseyin Nalkıran- ATİB Fürth Türk Ocağı Din Görevlisi
Muhammed Küçük- DİTİB Meschenich Cami Din Görevlisi
Sadettin Muştakoğlu- ATİB Köln Eğitim ve Kültür Merkezi Din Görevlisi
Seyfettin Çoban- ATİB Mainz Türk Kültür Merkezi
Süleyman Altuntaş- ATİB Mülheim Türk Kültür Merkezi Din Görevlisi
Yüksel Eroğlu- DİTİB Bochum Din Görevlisi

 

ATİB-Union der Türkisch – Islamischen Kulturvereine in Europa e.V.
Neusser Str. 553 | D-50737 Köln | Tel: 00 49 (221) 316010 | Fax: 00 49 (221) 323420 | e-mail: info@atib.org
Bankverbindung: Sparkasse KölnBonn Konto Nr: 1900 69 61 86 | BLZ: 370 501 98 | IBAN: DE393705 0198 1900 6961 86 | BIC: COLSDE33