ATİB Köln Eğitim ve Uyum Merkezi Öğrencilerinin Genel Merkez Ziyareti

2017-18 Eğitim ve öğretim yılı sonbahar tatilinde (Herbstferien) ATİB Köln Eğitim ve Uyum Merkezi Kur‘an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler kursuna devam eden öğrencilerimiz iki sınıfın Kurs hocaları Seyit Lüleci ve Asuman Lüleci eşliğinde ATİB genel merkezinde Genel Başkan İhsan Öner' i ziyaret ettiler.

Ziyarette genel başkan İhsan Öner Bey, öğrencilerin tek tek ellerini sıkarak onlara hoşgeldiniz dedi.
Öğrencilerle sohbet ederek, isteklerini ve gelecekte ki hayallerini sordu ve her öğrencimizin birer hedefi olması gerektiği tavsiyesinde bulundu.Öner, "bu mekânların bu makamların sahipleri sizlersiniz, buralar sizi bekliyor ve buralara kendinizi hazırlamanız gerekir" dedi.

Öğrencilerin tek tek sorularına cevap veren Genel Başkan, sivil toplum kuruluşlarının neler yaptığını hedeflerini ve bu toplumda Sivil Toplum Kuruluşu olmanın ne kadar faydalı olduğunu anlattı.Öğrencilerle sohbet eden Genel Başkan, "bizim işimiz size güzel ortam, güzel mekânlar hazırlayarak daha iyi şartlarda eğitim görebilmenizdir."
Bunun için gerekli her desteği sağlayacağı sözünü verdi.

Ziyaretten fazlasıyla memnun olduğunu ifade eden Öner, Din Görevlileri Seyit Lüleci ve Asuman Lüleci' ye ayrıca teşekkür etti.

Din Görevlisi Seyit Lüleci'de yaptığı konuşmada bu tür ziyaretlerin öğrencilerin hatrında güzel bir yeri olacağını, aidiyet duygusunu güçlendirip çocukların kendilerine güven duygusunun artmasında yardımcı olacağını ifade etti.

Ayrıca burada ki Türk Toplumunun haklarını savunan ideal insanları tanımalarının çok mühim olduğunu dile getirdi.

Ziyaretten kendilerininde memnun olduğunu ve faydalı bir iş yaptıklarına inandığını belirtti.
Ziyaret sonrası öğrenciler derslerine devam ettiler.

ATİB-Union der Türkisch – Islamischen Kulturvereine in Europa e.V.
Neusser Str. 553 | D-50737 Köln | Tel: 00 49 (221) 316010 | Fax: 00 49 (221) 323420 | e-mail: info@atib.org
Bankverbindung: Sparkasse KölnBonn Konto Nr: 1900 69 61 86 | BLZ: 370 501 98 | IBAN: DE393705 0198 1900 6961 86 | BIC: COLSDE33