Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner:"Lanetliyoruz!"

Şanlıurfa' nın Suruç ilçesinde vuku bulan kanlı terör eylemi neticesinde 32 vatandaşımızın ölümü ve onlarcasının yaralanmasıyla ilgili olarak, ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, aşağıdaki basın açıklamasını yapmıştır:

Türkiye' yi tekrar terör batağına sürüklemek isteyen kan ve gözyaşından beslenenler, hain emellerini gerçekleştirmek için son günlerde yeniden saldırmaya başladılar. Kendi bölgesinde bir istikrar adası olan Türkiye, bölgede emperyal emelleri olan güçlerin maşası olmaktan öte bir özelliği olmayan terör guruplarının bu sefer hedefi olmaktan kurtulamadı.

Bir askerimizin bölücü terör örgütü tarafından şehit edilmesinin ardından Şanlıurfa' nın Suruç ilçesinde, bir intihar eylemcisi tarafından 32 genç vatandaşımızın ölümü ve onlarcasının yaralanmasının derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Farklı siyasi, etnik ve hatta inanca mensup olsak da, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletiyle, geçmişte olduğu gibi, bugün de bu tür hain saldırıların üstesinden geleceğine olan inancımız tamdır.

ATİB olarak, terörün her türlüsünü şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz! Terör eylemlerinin hedefi olmuş insanlara Allah' tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

İhsan Öner
ATİB Genel Başkanı