Referans Referans Referans Referans Referans


YTB-ATİB Ortak Akıl Çalıştayı

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından, 27 Şubat ve 1 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenen, “YTB-ATİB Ortak Akıl Çalıştayı” na ATİB, altmış kişilik bir idareci ekiple katıldı.


İstanbul’da gerçekleşen proğramın ilk günüsü, YTB üst düzey temsilcileri ve uzmanlarının katıldığı karşılıklı tanışmayla başladı ve daha sonra samimi bir ortamda, Avrupa Türklerinin mevcut durumu üzerine sohbet edildi. ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Avrupa Türklerinin meseleleri üzerine karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak üzere davet edilmiş olmalarından dolayı memnuniyetini dile getirerek YTB ekibine teşekkür etti.


Ortak Akıl Çalıştayı’nın ikinci günüsü son derece profesyonelce hazırlanmış bir proğram çerçevesinde, ATİB-YTB proje çalışmaları ve hazırlıklar ı ve daha sonra Avrupa Türklerini çok yakından ilgilendiren sosyal, siyasi, mali ve kültürel konular müzakere edildi, dernek yöneticileri, YTB uzmanları tarafından bilgilendirildi. ATİB’li idareciler de, Yurtdışı Türkler Başkanlığı’ndan beklentilerini dile getirdiler.


Kurucu Genel Başkan Serdar Çelebi, eski genel başkanlardan Selahattin Saygın, ATİB kurucularından Cevat Saraç ve Mustafa Karahan’ın da ATİB grubunu ziyaretleri ve akşamın geç saatlerine kadar eski dostlar ve dava arkadaşlarıyla sohbetleri, apayrı bir memnuniyet havası estirdi.


İlk defa, günlük siyasetten uzak, böylesi bir verimli çalışma yapılmış olmasından dolayı ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, kapanış konuşmasında, YTB heyetine teşekkür ederek, bundan sonra Avrupa Türklerine hizmet yolunda yapılacak çalışmaların daha da verimli olcağını ümit ettiğini söyledi.