Referans Referans Referans Referans Referans


Aile Fuarı‘ nda Ülkemizi ve Cemiyetimizi Tanıttık

Geçtiğimiz Pazar günü Göppingen şehrinde Aile Fuarı (Familienmesse) gercekleşdi.

Fuara Göppingen şehrinde hizmet veren dernekler, Ana okulları, kilise kuruluşlarıyla birlikte 60 yakın dernek iştirak ettiler. Aile Fuarının acılışını Göppingen büyük şehir belediye başkanı Oberbürgermeister Guido Till yaptı. Tiil konuşmasında, Aile fuarının (Familienmesse) amacı tanışmak, birlik ve beraberliği sağlamaktır dedi. Fuara katılan kurumları kutladı ve başarılar diledi.


Bir çok yabancı derneğin katıldığı fuarda Türkleri temsilen sadece ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezinin bulunması dikkat çekti. Kurulan stand‘ da Anavatanı tanıtan broşür ve kitapcıklar hediye edilirken, dernek gençlik kolları da ziyaretçilerin ellerine kültürel motiflerimizi ve desenlerimizi kına ile çizdiler.


ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi Başkanı Doğan Tufan standa olan ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tufan, “hem cemiyetimizi hemde ülkemizi tanıtma fırsatı bulduk bu vesileyle bizleri ziyaret eden belediye başkanı, farklı alanlarda hizmet veren STK başkanları, okul yöneticileri ve iş adamlarıyla da tanışarak ilişkilerimizi güçlendirdik“ dedi.