Referans Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner:
"Suriye Türkmenlerinin Sesini Duyun"

ATİB Genel Bakanı İhsan Öner, son günlerde Suriye’de şiddetlenen iç savaşta Bayır-Bucak Türkmenlerinin bir toplu imhayla karşı karşıya kalmaları üzerine aşağıdaki basın açıklamasını yapmıştır:

Türkiye’nin, Irak ve Suriye gibi komşularında, özellikle dış müdahaleler sonucunda bir türlü dinmeyen iç savaş, Türkiye için de giderek ciddi bir tehdit oluşturmaya başladı. Haftalardan beri Esed rejimini koruma adına Rusya’nın da iç savaşa müdahil olması ve bugün, Türk hava sahasını ihlal etmelerinden dolayı, bir Rus savaş uçağının düşürülmesi gibi gelişmeler de, endişemizi daha da artırmaktadır.

Bu kaos ortamında, özellikle kendi kaderlerine terk edilmiş Suriye Bayır-Bucak Türkmenlerine karşı sürdürülen topluca katliam ve sürgünlerin giderek artmasından ayrıca büyük üzüntü duymaktayız.

Bölgedeki her etnik grubun arkasında bir bölge veya dış güç bulunurken, Türkmen kardeşlerimizin kaderine terk edilmemelidir.

Irak ve Suriye gibi ülkeler, ne Rusya’nın ne de ABD gibi diğer Batılı ülkelerin, insan kanı ve canı üzerinden güç göstergesi yapacağı yerler olmaktan kurtulmalıdır.

Temennimiz ve duamız, farklı ırk veya inanç sahibi olsalar da, bütün bölge halkına bir an önce barış ve kardeşliğin yeniden geri dönmesidir.

İhsan Öner
ATİB Genel Başkanı


Not: ATİB olarak, Suriye Türkmenleri için nakdi (para) yardım kampanyası başlatmış bulunmaktayız.

Yardımlarınız İçin Banka Bilgileri

Verwendungszweck:Türkmenler Yardım Kampanyası
Bankverbindung: Isbank Köln
Konto Nr: 0069978002
BLZ: 370 308 00
IBAN: DE 30370308000069978002
BIC: ISBKDEFXKOL