Referans Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Gençlik Kolları Yeni Dönemdeki İlk Ziyaretlerini
KRV Bölgesinde Gerçekleştirdi

ATİB Gençlik Kolları, yeni dönemde de bölge ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik Kolları ilk olarak KRV bölgesindeki derneklerimizin GK yöneticileri ile bir araya geldiler. Bu ziyaretler Cuma günü başlayıp, Pazar günü son buldu ve ATİB Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ali Gökoğlu, ATİB Gençlik Kolları Sekreteri Yunus Kürklü, ATİB Gençlik Kolları Dış İlişkiler Sorumlusu Hasan Akbulut ve ATİB Gençlik Kolları Eğitim Sorumlusu Uğur Göktaş bu ziyaretlerde hazır bulundular.


Gençlik Kollarını ilk olarak ATİB Wuppertal Osmanlı Camii’nin Gençlik Kolları ve ATİB Remscheid Türk Kültür Ocağı Gençlik Kolları karşıladı. Yapılan ziyarette, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ali Gökoğlu; ‘’Hayırlı olsun, Gençlik Kolları olarak yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. Zaten büyük bir görevi ve vazifesi olan Müslüman Türk’ün, bir de yönetici olması hasabiyle daha büyük bir sorumluluk beklemektedir‘‘ dedi ve bu bilinç ile hareket etmemiz gerektiğine vurgu yaptı.

Devamında ise Gençlik Kolları yöneticilerinden Hasan Akbulut, bu büyük görevi layıkıyla yerine getirebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını ve bunun içinde şuurlu gençlere ihtiyaç olduğunu, Batı Avrupa`daki insanımızın meselelerini ancak el birliği ile çözebileceğimizin altını çizdi. ATİB GK Eğitim İşlerinden sorumlu olan Uğur Göktaş ise, bu dönemde yapacakları olan faaliyetlere değinirken, özellikle de önümüzdeki haftalarda gerçekleştirilecek olan KRV Yatılı Eğitim Kampı üzerine durdu ve birbirinden değerli misafirlerin katılacağı bu kampa katılımın önemine dikkat çekti.

Cumartesi günü akşamı bu ziyaretlere devam eden Gençlik Kollarının durağı bu kez ATİB Hagen Derneği ve ardından ATİB Dortmund Eyüp Sultan Camii oldu . Orada da sohbetlerinde önemli konular üzerine duran Gençlik Kollarını, Hagen ve Dortmun GK yöneticileri karşıladılar.

KRV’deki Gençlik Kolları yöneticileri ile bir araya gelip, istişare etme ve sohbetlerinde Batı Avrupa`da yaşayan Müslüman Türklerin meselelerini üzerıne duran Gençlik Kollarının bu bölgedeki son durağı Pazar günü ATİB Mülheim Türk Kültür Merkezi ve ATİB Oberhausen Derneği oldu. ATİB GK Sekreteri Yunus Kürklü tarafından, kendilerine yeni dönemdeki faaliyetler hakkında bilgi verildi.

Çok verimli ve faydalı geçen bu ziyaretlere, önümüzdeki kampta buluşmak üzere son verildi.