Referans Referans Referans Referans Referans Referans


Göppingen’ de Şiir Akşamı Programı Düzenlendi

ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezin’ de birbirinden güzel şiirlerin okunduğu anlamlı bir program düzenlendi. Program da başta Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere , Necip Fazıl Kısakürek, Arif Nihat Asya gibi edebiyat tarihimizde önemli bir yeri olan şairlerimizin şiirlerine yer verildi.


Deniz Malak’ ın sunduğu program İstiklal Marşı ile başladı. Ardından selamlama konuşması için söz alan Göppingen Türk Kültür Merkezi Başkanı Doğan Tufan, programın önem ve anlamını belirten kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasını Mehmet Emin Yurdakul’ un “Şairleri haykırmayan millet, sevenleri toprak olmuş öksüz çocuklar gibidir” sözleriyle sonlandıran Tufan, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.


Edebiyat tarihimize damgasını vuran birbirinden güzel şiileri sırasıyla Emrullah Bora, Sami Gül, Hilal Salgın, Bilge Çimen, Asım Yıldırım, Sema Nur Tufan, Deniz Malak, Kutdusi Uygur, Gülsüm Özgül, İlyas Çimen, Mustafa Tufan, Hatice Kocataş, Serkan Doğru, Mehmet Şahin, Yusuf Çil, Enes Malak ve Süheyla Özgül okudular.


Program Türk Kültür Merkezi Saz Öğretmeni Erkan Elbasan ve Fatih Ellikçi ile Tuğba Ballının sunduğu türkü ziyafetiyle son buldu.