Referans Referans Referans Referans Referans


Hagen Türk-İslam Kültür Derneği’nde
Alternatif Eğitim Programı Gerçekleştirildi

ATİB’li gençler ve kızlar tarafından düzenlenen Tatil Eğitim Programı aileler ve çocuklar tarafından beğeniyle karşılandı. Hafta sonu yapılan Kuran kursuna ek olarak gençler, din, dil, tarih ve kültür konularında 6 ilâ 14 yaş arası çocuklara ders verildi. Çocukların yoğun ilgi gösterdikleri tatil programına yaklaşık 60 ilâ 70 çocuk katıldı.

Başta Mehmed Akif Ersoy olmak üzere, Arif Nihat Asya’nın da hayatı ve eserleri anatıldı. Özellikle çocukların milli şuurunu güçlendirmek amacıyla, küçük çaplı bir İstiklal Marşı yarışması düzenlendi. Çocukların yarışmaya gösterdiği ilgi ve çaba küçük hediyelerle ödüllendirildi.


Daha sonra, Hz. Nuh kıssaları resimlerle anlatıldıktan sonra Hz. Meryemin hayatı ele alındı. Çocukların şükrü, abdesti ve namazı öğrenmeleri için, konuları oyunlarla anlatan gençlerin kendileri de, çocuklarla birlikte eğlenceli bir tatil programı geçirdiklerini belirttiler. Resim boyama, şarkı söyleme ve küçük piyeslerden örnekler sunulduktan sonra, çocuklarla birlikte kahvaltı yapıldı. Haftasonunun çocuklarla geçiren eğitimci gençler, çocuklara tatildeki büyük katılımlarıdan ve gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiler.