Referans Referans Referans Referans Referans


Plochingen‘ de Fikriyatımızda İz Bırakanlar Programı Düzenlendi

Baden Württemberg eyaletinde bulunan, Avrupa Türk İslam Birliği’ne bağlı Plochingen Derneği’nde, “Yolumuzu Aydınlatanlar 3” adı ile, değerli Mütefekkirlerimizi, Edipleri, Dava adamlarını anma ve anlama adına faydalı bir Program gerçekleştirildi.


Program’a, ATİB eski Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım, ATİB Baden Württemberg Gençlik Kolları Başkanı Serdar Düzgün ve yine ev sahibi olarak Plochingen Derneği Başkanı Ahmet Dilsizoğlu katıldılar.


Bu Programın sunuculuğunu ise yine Derneğimizin Gençlerinden Burak Şimşek ve İlker Kula yaptılar.İlk olarak sayın Ahmet Dilsizoğlunun bir hoşgeldin konuşması yaptığı Progam, Bölge GK Başkanı Serdar Düzgünün kısa açış konuşması ile devam etti.
Serdar bey konuşmasının bir parçasında, ‘’En az sunumları gerçekleştirecek olan Gençler kadar heyecanlı olduğunu ve bu tür faaliyetlerin dur durak bilmeden devamının gelmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Tekrar yaklaşık üç aydır, sürekli olarak, hiç ara vermeden Eğitime devam eden ATİB Plochingen Gençliği, bu güzel Eğitimlerini, bu tarz önemli vede faydalı Programlar ile süslemektedir.


Bilindiği üzere, Türk milleti, Tarih boyunca büyük kahramanlar çıkarmıştır. Hem ilim hem bilim olmak üzere, Milletine, Ümmetine ve tüm Beşeriyete faydalı olmuş olan, bizler için gece gündüz çalışan bu Ecdadımızı, bu Programa katılanlar, Gençlerin gerçekleştirdiği sunumlar ile daha yakından tanıma fırsatı buldular. ATİB Plochingen Derneği Hocası Mehmet Yaygın Bey’inde, Gençlerimizi yalnız bırakmadığı bu güzel Programda, Gençlere, en büyük insanlardan, Rasulullah’a (s.a.v.) Dava Arkadaşlığı yapmış, ilmin kapısı olan Hz. Ali (r.a) hakkında önemli bilgiler de vermiş oldular.


Ölüm yıldönümlerine göre gerçekleştirilen ve her ay devam edecek olan ‘Yolmuzu Aydınlatanlar’ adlı bu Program’da hakkında sunum yapılan ve bu sunumu yapan isimler ise şunlardır:

- Hz. Ali 28 Ocak 661 (Abdülkadir Düzgün)
- Fuzuli 11 Ocak 1555 (Turan Göktekin)
- Mehmet Emin Yurdakul 14 Ocak 1944 (Umut Horos)
- Kazım Karabekir 26 Ocak 1948 (Sergen Mangır)
- Arif Nihat Asya 05 Ocak 1975 (Akif Karaarslan)


Bu güzel Program, yine Derneğimizin imamı sayın Mehmet Yaygın beyfendinin, gençler için hazırlamış oldukları çiğ köfte ziyafeti ve sohbet ile son bulmuş oldu.