ATİB Genel Başkanı Sn. İhsan Öner’in Dernek Ziyaretleri

Üç günlük Türkiye ziyaretinin dönüşünün hemen ardından ATİB Genel Başkanı İhsan Öner Niedersachsen Bölge derneklerini ziyaret ederek dernek idarecileri ve vatandaşlarla bir araya geldi ilk ziyaretini Salzgitter Derneğinde gerçekleştiren Genel başkan Öner Cuma namazı öncesi Cemaat ile bir sohbet gerçekleştirdi.

Genel Başkan Öner, sohbetin de Avrupa da ki son gelişmeler ile ilgili bir değerlendirme de bulundu. Yükselen ırkçılık ve islam düşmanlığına vurgu yapan Gnl. Bşk., ‘’Biz yıllardır bu ülkelerde kimseye zarar vermeden kendi imkânlarımızla oluşturduğumuz Derneklerimiz de kendi değerlerimizi yaşamaya çalışıyoruz. Bizim kimseye bir zararımız olmaz. Burada ki varlığımızı siyasi söylemlere kurban etmeyiz diyerek, Türk ve Alman siyasilerini ve Medya’yı daha sağduyulu söylemler kullanmaya davet ediyorum’’ dedi. Avrupa da siyasi, ekonomik ilişkilerin dışında insani ilişkilerin çok önemli olduğunu belirtti. ‘’Biz artık avrupa toplumlarının bir parçasıyız ve buralıyız. Hiç kimse bizim üzerimizden siyasi pirim yapmaya kalkmasın, çünkü toplumun ve insanların huzuru her şeyden önde gelir’’ dedi.

Bir gün sonra Hannover'e geçen Genel başkan Öğle namazı ardından cemaatle bir sohbet gerçekleştirdi daha sonra dernek idarecileri ile çalışmalar hakkında bilgi aldı Bölge Ziyaretinin ikinci gününde Kassel Derneğinin Düzenlemiş olduğu Kermese Katılarak burada ögle namazın da Vatandaşlarla sohbet gerçekleştirdi.

Genel başkan Kassel dönüşü Köln merkez Derneğinin düzenlemiş olduğu kermesi ziyaret etti.

ATİB-Union der Türkisch – Islamischen Kulturvereine in Europa e.V.
Neusser Str. 553 | D-50737 Köln | Tel: 00 49 (221) 316010 | Fax: 00 49 (221) 323420 | e-mail: info@atib.org
Bankverbindung: Sparkasse KölnBonn Konto Nr: 1900 69 61 86 | BLZ: 370 501 98 | IBAN: DE393705 0198 1900 6961 86 | BIC: COLSDE33