ATİB Frankfurt Höchst Derneği Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Avrupa Türklerinin vermiş olduğu kimlik mücadelesinde Değerlerinin yaşatılması gayesi ile bilhassa Frankfurt ve çevresinde taktire şayan hizmetler sunan ATİB Höchst Eğitim ve Kültür Merkezi 20. Olağan Kongresini gerçekleştirerek önümüzde ki dönemin başkan ve yönetim kurulunu seçti.

Divan Başkanlığını ATİB Hessen Bölge Başkanı Ragıp Yazıcının yaptığı kongrede divan üyeliklerine ATİB Mainz Dernek Başkanı Köksal Akçay ve Gençlik Kolları Hessen Bölge Başkanı Yusuf Kürkcü seçildi.

Kur’an Tilaveti ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından Dernek başkanı Necip Danlı Kongre’nin açılışında yaptığı konuşmada: ‘’Yönetim olarak elimizden gelen gayreti göstererek sizlere ve Türk toplumuna hizmet etme çabası içerisinde olduk, benimle beraber görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

Faaliyet Mali raporlar okunarak ibra edildikten sonra önümüzde ki dönem derneği idare edecek yönetimin seçimine geçildi.

Daha önce yapılan istişareler neticesinde ittifakla üyelerin takdirini alan Şaban Duran kongre de resmi oylamanın ardından dernek başkanlığına seçildi.

Duran, yaptığı teşekkür konuşmasında: ‘’işimizin çok kolay olmadığını ve önümüzde bir çok sıkıntının bizleri beklediğini biliyorum, olması gerektiğinden daha fazla sabır ve fedakârlığa ihtiyacımız var. Birlik ve dayanışma içerisinde olmamız ve eğitim çalışmalarına bir an önce başlamamız bu meselelerin halledilmesi için en güzel yoludur‘‘ dedi.

Kongre’ye katılan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Teşekkür ettikten sonra Yönetimden ayrılan arkadaşlara ve yeni yönetime başarılar diledi. Daha sonra Çanakkale Şehitlerini anmanın 102’nci yılı sebebiyle şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başladı, ‘’Sıkıntılı dönemlerden geçtiğimizi, Cemiyetlere daha fazla görevler düştüğünü belirtti. Avrupa da yükselen ırkçılık ve islâm düşmanlığının önüne geçilmesi gerektiğini belirterek komşuluk diyaloglarına daha fazla önem verilmesi gerektiğini anlattı. Ayrıca Avrupa ile Türkiyenin birbirinden vazgeçemeyeceğini ve karşılıklı parmak sallayarak bir yere varılamayacağını söyledi. Siyasi ve ekonomik ilişkiler dışında insani ilişkilerin de göz ardı edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Şaban Duran Başkanlığın da oluşan dernek yönetim kadrosu şu isimlerden oluştu:

Turan Bayındır, Erol Kandemir, Metin Gültekin, Necip Danlı, Hacı Deniz, Ömer Aybulut, Osman Danlı, Bayram Almalı, Sümen Virit, Fazilet Virit, Zekeriya Kalaycı, Reyhan Engin, Şükrü Engin, Garip Yılmaz, İbrahim Yılmaz, Nesibe Özkul, Turgut Özkul, Bahriye Can, Fatma Yılmaz, Kadir Tekin, Gülşen Çorapcı, Musa Uslu

Gençlik Kolları Başkanı: Abdurrahman Candır  
Gençlik Kolları Yönetim Kurulu: Ahmet Duran, Taha Danlı, Alp Narmanlı, Metehan Kılıç, Emin Arslan, Ali Önlü 

Kız Kolları Başkanı: Gamze Karagöz 
Kız Kolları Yönetim Kurulu: Duygu Sinek, Esma Danlı, Esra Candır, Beyza Can, Hilal Turan, Melda Candır, Aylin Sandıklı, Yeliz Sandıklı 

ATİB-Union der Türkisch – Islamischen Kulturvereine in Europa e.V.
Neusser Str. 553 | D-50737 Köln | Tel: 00 49 (221) 316010 | Fax: 00 49 (221) 323420 | e-mail: info@atib.org
Bankverbindung: Sparkasse KölnBonn Konto Nr: 1900 69 61 86 | BLZ: 370 501 98 | IBAN: DE393705 0198 1900 6961 86 | BIC: COLSDE33