Gökkuşağı Anasınıfı & Göktürkler İlkokulu Karne Merasimi 2017

ATİB Köln Eğitim ve Kültür Merkezi ile ATİB Köln Eğitim ve Uyum Merkezi Derneklerinde faaliyet gösteren Gökkuşağı Anasınıfları ve Göktūrk İlkokul öğrencileri Genel Merkezde dūzenlenen Karne Merasimi ile yaz tatiline merhaba dediler.

Programın sunuculuğunu Begüm Erdem ve Göktürkler İlkokul talebemiz; kendi küçük yüreği büyük Tuana Kara üstlendi.

İstiklal Marşı ile yapılan açılışta Göktürkler İlkokul talebeleri 10 Kıtasını büyük coşku ve heyecanla ezbere okudular.

İstiklal Marşının ardından Sahne'ye Asr Suresini okumak üzere Feyza Lüleci davet edildi.

Daha sonra ev sahipliğini üstlenen Köln Eğitim ve Uyum Merkezi Dernek Başkanı Mehmet Karataş misafirlere selamlama konuşması yaptı. 

Sene boyunca öğrendiklerinden bir kısmını ebeveynlerine sunum yapan miniklerin heyecanları karne alma sırasında doruğa ulaştı.

Her öğrenci tek tek öğretmenleri tarafından sahneye çağrılıp bizzat hem karnesi hemde hediyesi verilerek tebrik edildi.


Anasınıf Ekibinin miniklere ve ebeveynlere ayrıca bir sūprizi daha vardı, Barış Manço ve Nasreddin Hoca.

Barış Manço güzel türküleri ve yarışmasıyla minikleri 10 puanıyla ödüllendirerek eğlendirdi.

Nasreddin Hoca Genel merkezin bahçesinde çocuklarla oyun oynayıp, minikleri kendi aralarında yarıştırdıktan sonra geleceğin büyüklerini Türk kültürünü mayalayarak "İnşaAllah bu sınıflar çift dilli Kreş ve Anaokulu vaziyetine döner" duasıyla merasimi tamamladı.

Beş yıl boyunca Köln de iki dernekte büyük azimle devam eden Anasınıf yöneticileri Şeyma Göktaş ve Ayşe Zişan Kul’a, Anasınıf Eğitimcileri Nurhayat Üstündağ, Nurgül Yılmaz ve Kübra Esma Kul’a, Kuruluş aşaması ve sonrası ve hala hazır desteklerini esirgemeyen Yavuz Kul'a ve Kuruluşundan bugüne emeği geçen herkese, bize güvenip canlarını emanet eden ebeveynlere, dernek başkanlarına ve yönetimine ve devamlı desteklerini  bizden esirgemeyen ATİB Genel Başkanı İhsan Öner bey‘e, fikir ve eğitim bakımından destek veren, yönlendiren, eğiten Sosyal Pedagog Sevgi Mala-Çalışkan ve Sosyal Pedagog Hülya Akbul-Çakır hanımefendilere, Programımız da Çocukların yüzünü boyayan Sultan Koç'a ve burada ismi geçmeyen tüm gizli kahramanlara ve davetimizi kabul edip bizi bu güzel günde yalnız bırakmayan Şehrayin Tiyatro (Zafer Dayaklı) ve ekibine Anasınıfı ekibi olarak teşekkūr ederiz.

ATİB-Union der Türkisch – Islamischen Kulturvereine in Europa e.V.
Neusser Str. 553 | D-50737 Köln | Tel: 00 49 (221) 316010 | Fax: 00 49 (221) 323420 | e-mail: info@atib.org
Bankverbindung: Sparkasse KölnBonn Konto Nr: 1900 69 61 86 | BLZ: 370 501 98 | IBAN: DE393705 0198 1900 6961 86 | BIC: COLSDE33