Hollanda'da Kutlu Doğum Haftası

Hollanda'nın Rotterdam şehrinde bulunan Batı Avrupa Türk-İslâm Merkezi'nin düzenlediği Kutlu Doğum Programı büyük bir coşku içinde geçti.

Dernek'de eğitim gören küçük bir çocuğun okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle program başladı. Batı Avrupa Türk-İslâm Merkezi Başkanı Uğur Arısoy  yaptığı açıs ve selamlama konuşmasında geniş katılımdan ötürü çocuklara ve velilere teşekkür etti.

Kutlu Doğum Haftasının önemini vurgulayan Arısoy, kültür alanındaki hizmetlerin aksamadan devam ettiğini belirterek Peygamberimizin mübarek hayatının Avrupa'da yaşayan biz müslümanlara örnek teşkil etmesi gerektiğini söyledi. Dernek Başkanı Uğur Arısoy; dernek üyelerini, ATİB ile birlikte çalışacakları ve her alanda işbirliği yapacakları hususunda bilgilendirdi. Duyurusu üyeler tarafından uzun süre alkışlandı.

ATİB Kadınlar Teşkilatı Başkanı Hacer Diker yaptığı konuşmada; ''Kutlu Doğum Programları; Peygamber Efendimizi daha iyi tanımak, anlamak ve hayatımızda uygulamak için iyi bir imkân sunmaktadır'' dedi. Bu haftanın yurt dışındaki varlığımız için, müslümanların kimliklerini pekiştiren ve bulunduğumuz ülkelerde barış içerisinde yaşamamızı kolaylaştıran bir faaliyete dönüştüğünü belirtti. ''Bu çabaları, sevgiyi bilgiye ve bilince dönüştüren bir olay olarak idrak ediyoruz'' dedi. Bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen Dernek Başkanına ve yardımcılarına teşekkür ve Çocuklar ile velileri katılımlarından dolayı tebrik etti.

Üç bölümden oluşan erkek ve kız çocukların çalışmaları sırasıyle sahneye taşındı. Kur’ân-ı Kerim tilavetleri, ilahiler, şiirler ve hadislerden oluşan sunum veliler tarafından  büyük beğeni aldı.

Moderatörlüğü üstlenen Dernek Muhasibi Bedir Murt ise Kutlu Doğum Haftasının iyi anlaşılması gerektiğine dikkat çekerek, velilerin çocukların eğitim ve terbiyesindeki rolüne dikkat çekti. Çocuklarının gelecekleri için dernek çalışmalarına katılımlarını ve desteklerini beklediklerini bildirdi.

ATİB-Union der Türkisch – Islamischen Kulturvereine in Europa e.V.
Neusser Str. 553 | D-50737 Köln | Tel: 00 49 (221) 316010 | Fax: 00 49 (221) 323420 | e-mail: info@atib.org
Bankverbindung: Sparkasse KölnBonn Konto Nr: 1900 69 61 86 | BLZ: 370 501 98 | IBAN: DE393705 0198 1900 6961 86 | BIC: COLSDE33