ATİB Horb Derneğinde Kutlu Doğum Heyecanı

ATİB BW Bölgesi derneklerinden Horb Türk Kültür Merkezi yaptığı başarılı çalışmalara bir yenisini ekleyerek Peygember efendimizin Dünyayı Şereflendirilişinin sene-i devriyesinin sevincini Dernek dışına taşıyarak büyük bir salonda Kutlu doğum programı adı altında geniş bir katılımla kutladı.

Dernek idarecilerinden Ahmet Can Beyin Sunumu ile gerçekleşen program din gürevlisi Hasan Kara Hocanın Kur'an Tilaveti ile başladı ve Mealini ise Ögrencilerden Azra Kara okudu.

İstiklâl Marşının okunmasının Ardından Kürsüye gelen ATİB Horb Dernek Başkanı Lokman Salmanlı: ''Cemaatimiz, üyelerimiz ve gönüldaşlarımızın destek ve gayretleriyle bilhassa geleceğimiz olan çocuklarımız için kalıcı olan çalışmalar yapma gayreti içerisinde olduk bugünkü programımız bu gaye ile yapılan çalışmalardan sadece bir tanesi. Hedefimiz seyreden bir nesil değil, bilakis katılan güç veren sorgulayan ama haddini bilen Ahlaklı bir nesil yetiştirmektir. Bizlere düşen görev öncelikle iyi birer örnek olmaktır'' dedi ve Katılımcılara emeği geçenlere teşekkür etti.

  

Daha sonra Programın Misafir Katılımcılarından ATİB genel Başkanı İhsan Öner Kürsüye davet edildi, Öner yaptığı konuşmada Kutlu doğum programlarının Anmaktan anlamaya doğru sloganı ile başladığını Peygamber efendimizin anlamanın ve onun bizlere örnek olarak sunduğu ahlaki değerlerin çok iyi kavranarak hayata geçirilmesinin çok önem arz ettiğini ve insanlığın kurtuluşunun bu değerler de olduğunu söyledi.

Din görevlis, Hasan Kara'nın Hz. Peygamber ve Güven Toplumu Konulu kısa sohbetinin ardından hadi-i şerifler okundu, İlahiler seslendirildi.

Programın son bölümünde ögrenciler arasında Hz. Peygamber ve örnek hayatı Konulu bilg yarışması yapıldı. Daha sonra görev alarak katılım sağlayan öğrencilere hediye ve ödüller takdim edildi.

ATİB-Union der Türkisch – Islamischen Kulturvereine in Europa e.V.
Neusser Str. 553 | D-50737 Köln | Tel: 00 49 (221) 316010 | Fax: 00 49 (221) 323420 | e-mail: info@atib.org
Bankverbindung: Sparkasse KölnBonn Konto Nr: 1900 69 61 86 | BLZ: 370 501 98 | IBAN: DE393705 0198 1900 6961 86 | BIC: COLSDE33