ATİB'de Geleneksel Bayramlaşma Programı

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da aynı sofrada bir araya gelme geleneğini sürdüren ATİB'liler uzun bir izin döneminin ardından bir araya gelmenin heyacanı ile bayramı vesile bilip hasret giderdiler.

Genel sekreter Nihat Murat'ın Açılış ve selamlama konuşmasının ardında ATİB Dortmund Türk Kültür ocağında yeni göreve başlayan Din görevlisi Orhan Abana bey'in Aşır-ı Şerif okumasıyla devam eden programda Köln Eğitim ve uyum Merkezi Başkanı Mehmet Karataş'ta bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

          

Daha sonra kürsüye davet edilen ATİB genel başkan yardımcısı Harun Kılıç “Bayramlar sevinç günlerimiz ama maalesef Myanmar’ın Arakan bölgesinde müslümanlara karşı girişilen adeta soykırım, bayram sevincimizi buruk yaşamamıza sebep oldu” dedi. İzin döneminin ardından başlayacak olan bölge toplantıları ile yeni çalışma dönemine girileceğine de değinen Kılıç “gerek kadın teşkilatımız gerek Gençlik teşkilatımız ve bölgelerimiz de yeni dönemle beraber çalışmalarına hız vereceklerdir” dedi.

Hilal yardım organizasyonu ve hac organiyasyonu çalışmalarına da kısa bilgi veren ATİB genel başkan yardımcısı Harun Kılıç ”bizlere emanet edilen Kurbanların tamamı beş ayrı bölgede kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır. Hac kafilemiz sorunsuz bir şekilde Kutsal beldelerde ziyaretlerine devam etmektedir. Bu hizmetlerin alt yapısı ciddi sabır ve özen ister, tüm bu çalışmalarda en büyük gayret ve hizmeti gösteren Dernek başkanlarımıza ve şu an görevde olan gönüllü arkadaşlarımıza bilhassa teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından misafirlere kurban etinden yapılan geleneksel yemek ikram edildi.

ATİB-Union der Türkisch – Islamischen Kulturvereine in Europa e.V.
Neusser Str. 553 | D-50737 Köln | Tel: 00 49 (221) 316010 | Fax: 00 49 (221) 323420 | e-mail: info@atib.org
Bankverbindung: Sparkasse KölnBonn Konto Nr: 1900 69 61 86 | BLZ: 370 501 98 | IBAN: DE393705 0198 1900 6961 86 | BIC: COLSDE33