ATİB Köln Eğitim ve Kültür Merkezinde Kutlu Doğum ve Hatim Merasimi

ATİB' e bağlı derneklerde idarecilerinin ve din görevlisi hocaların gayretleri ile yapılan başarılı çalışmalar memnuniyetle karşılanıyor.

ATİB Köln Eğitim ve Kültür merkezi gerek Bölgede gerekse kendi bünyelerinde ki yoğun faaliyetlerden dolayı bir kaç hafta gecikmelide olsa kalabalık bir katılımla gerçekleştirdiği kutlu doğum programında peygamber sevgisi duygulu anlar yaşattı.

Eşi Hoca hanımla beraber programın Hazırlanması ve aynı zamanda sunumu gerçekleştiren Din görevlisi Saadettin Muştakoğlu açış Konuşmasında Eğitimin doğru temeller üzerine oluşturarak cazip hale getirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Dernek Camiisinde başarılı bir şekilde eğitimine devam eden Çocuklardan Ahmet Can Bayraktarın Kur'an Tilaveti ile başlayan program İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Dernek Başkanı Mustafa Özkan Selamlama Konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek programların devam edeceğini söyledi. Din görevlisi Saadettin Muştakoğlu ve Eşi Hocahanımın özenle seçerek hazırladığı birbirinden güzel İlahi ve şiirler yaklaşık 30 çocuk tarafından aynı güzellikte başarılı bir şekilde icra edilerek salondaki misafirler tarafından büyük bir beğeni ve alkışlarla karşılandı.

Programda kürsüye davet edilen ATİB Genel başkan yardımcısı Harun Kılıç, ''Bugün gerşekleşen bu program Dernekerimize olan ihtiyacı, varlık sebebi ve gayesini bir kez daha ortaya koymuştur. iyi ki Birinci nesilden emanet aldığımız bu dernekler var, şükürler olsun ki bu emaneti teslim edeceğimiz bir nesil geliyor'' dedi. Peygamber sevgisine değinen Harun Kılıç bizler peygamberimizin sakallı olması gibi, suyu nasıl içtiği gibi görünebilen sünneti seniyyelerini yerine getirme gayreti içerisindeyiz ancak yapmadıklarını yapmama konusunda zorlanıyoruz.

Mesela peygamberimiz Hiç yalan söylememiştir, insanların mallarına el uzatmamış, haksızlık etmemiştir. Haşa hiç gıybet etmemiş, fitne yapmamıştır. Peygamberimizin bu güzelliklerini şekilden uzak bir halde hayatımıza hakim kılmak zorundayız. Programın sonunda Dernek kadın Teşkilatı tarafından hazırlanan yemekler bir kermes havasın da katılımcıların beğenisine sunuldu.

ATİB-Union der Türkisch – Islamischen Kulturvereine in Europa e.V.
Neusser Str. 553 | D-50737 Köln | Tel: 00 49 (221) 316010 | Fax: 00 49 (221) 323420 | e-mail: info@atib.org
Bankverbindung: Sparkasse KölnBonn Konto Nr: 1900 69 61 86 | BLZ: 370 501 98 | IBAN: DE393705 0198 1900 6961 86 | BIC: COLSDE33