İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

ATİB Genel Merkezi’nde bayram programı düzenlendi. Bayramlaşan ATİB’liler, buluşmada sahne alan Ali Açıkgöz yönetiminde Türk Halk Müziği Korosu ve Halk Müziği sanatçılarımızdan Ahmet Baydaroğlu’nun icra ettikleri irfan Türküleri sayesinde de Anadolu rüzgarı teneffüs etti.

Kurban Bayramı, ATİB Genel Merkezi’nde coşkulu ve renkli bir şekilde kutlandı. Genel Başkan İmam Cengiz, Genel Başkan Yardımcısı Selami Tok, Genel Sekreter Özlem Başöz, Genel Muhasip Nihat Murat, AYÖG Başkanı Cihan Kürşat Başöz ve ATİB Gençlik Başkanı Mustafa Aktaş’ın hazır bulunduğu bayramlaşmaya çeşitli taşra teşkilat başkanlarıyla dernek üyeleri de iştirak ettiler.

CENGİZ: BAYRAMLAR, İSTİKAMET GÜNCELLEME VESİLELERİDİR

Bayramlaşmaya gelenlerin bayramını tebrik eden Genel Başkan İmam Cengiz, misafirlerine ATİB’in 26. Dönem çalışmaları hakkında satır başlarıyla bilgi verirken, yeni vatanlarda kök kültürün yaşanıp ve yaşatılmasının önemine vurgulayarak, ’’Aslında insanlar, her günü bir bayram şuuru ve sorumluluğu içinde geçirebilmeliyiz. Dini bayramların ana gayesi; insanlara kardeşlik fikrini, paylaşımı öğretmek ve bayramların ardından da hayatı bu fikir, pratikle doldurmak olmalı. Bu günlerin ana maksadı; diğer zamanlar için bir istikamet güncellemesine vesile teşkil etmesidir. Günümüzde içinden geçtiğimiz başta salgınlar ve beraberinde gelen her alanda daralmalar nazara dikkate alındığında bayramların temel felsefesi olan dayanışmalara bugünlerde dünden çok daha muhtaç olduğumuzu göreceğiz.’’ derken, bu şuurla idrak edilmeyen bayramlardan geriye sadece ‘tatil’ kalıyor ve bu da, kültürel yozlaşmanın ilk evresi olduğunu hatırlatarak, kültürel kimlik ve aidiata zararlarına dikkat çekti.

Genel Başkan Cengiz konuşmasının sonunda da, Almanya merkezli Avrupa’da yaşayan göçmenler olarak eşit haklar için verilen mücadelelerin daha güçlendirilip kurumsallaştırılmasının önemini hatırlatarak, ötekileştirici, farklılaştırıcı ve dışlayıcı her türlü oyunlara anlık yani konjonktürel değil, birlikte hareket ederek bozmanın mümkün olduğunu bunun dışındaki adımların ise, zaman içinde atıl kalıp etkisizleşerek, yapılmak istendiğimiz nesnelliğe yaradığını belirtti.

KURBAN BAĞIŞLARI, 12 ülke’nin 18 noktasına gitti.

Hilal Yardım Kuruluşu Başkanı Selami Tok’ da, organizasyon olarak Kurban Kampanyaları ile ilgili verdiği bilgilerde, katkı sağlayan destek veren herkese teşekkür ederek, kendilerine yapılan kurban bağışlarının bu yıl on iki ayrı ülkede, on sekiz noktada bölgelere gönderdikleri teşkilat temsilcileri tarafından ulaştırıldığını ve bunlarla ilgili her kurban bağış sahibinin ismiyle görüntülü kayıtların istemeleri halinde kendilerine ulaştırılacağını bildirdi.

ATİB Genel Merkezi’ndeki Bayramlaşma etkinliği, Ali Açıkgöz yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu ve Avrupa’daki güçlü sesli Halk Müziği sanatçılarımızdan Ahmet Baydaroğlu’nun icra ettikleri irfan Türküleriyle Anadolu havasıyla yaşamalarıyla sona erdi.

ATİB Basın Bürosu

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir