İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

Üsküp’te Yüksek Pedagoji Okulu Müzik Bölümü’nü bitiren Reşit İsmet Krüezi, Üsküp, Gostivar ve Prizren kentlerinde uzun yıllar öğretmenlik yaptı. Ressam, besteci, müzisyen, şarkıcı gibi sanatçıların kimliğini oluşturan sanatlardan, özellikle müzik ve resim dallarında çocuk yaşından itibaren ilgilenmeye başladı. Prizren’in “Doğru Yol” ve “Türk Kültür Sanatçılar Derneği” üyesi olan, Balkanlar’da ilk Türk hafif müzik topluluğunun kuran sanatçı, şimdiye kadar 50’den fazla özgün besteye imza attı.

İsmet bey’in diğer bir tutkusu olan resim sanatındaki çalışmaları zaman içinde artarak devam etti. İlk sergi tarihi olan 2000 yılı sanatçıların belleğinde daha sonra yüzlerce eser üretmesinin başlangıcı olarak önemli bir yer tutacaktır.

Hem yurt içinde hem de yurtdışında pek çok sergiye katılan sanatçı, halen yazları Hırvatistan sahilinde bulunan Selce’de kışları Prizren‘de bulunan atölyesinde çalışmalarına devam ediyor. İsmet bey, peyzaj ağırlıklı tablolarında, kimi zaman atları, kimi zaman sandalları, kimi zamanda enstrümanları ve semazenleri, kendine özgü bir kompozisyonla, akrilik ağırlıklı malzemeler kullanarak, büyülü bir stille tuvale yansıtmayı ve etkilemeyi ustaca başarıyor.

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir