İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, nüfus itibariyle Almanya’nın en büyük eyaleti olan Kuzey Ren-Vestfalya (KRV)‘da 15 Mayıs 2022 günü yapılacak seçimlerde oy hakkına sahip herkesi sandığa giderek oyunu kullanmaya çağırdı. Genel Başkan Yıldırım basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Türkiye kökenli göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı  Kuzey Ren-Vestfalya (KRV) eyaletinde 15 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlerde, özellikle oy hakkına sahip bizim gibi yeni yerliler de sandığa giderek oyunu mutlaka kullanmalıdır. 

Seçim propagandası esnasında bazı siyasi partiler ve politikacıların, göçmen asıllı yeni yerlileri zaman zaman politik malzeme yapması toplum barışı ve uyum sürecine zarar veriyor. Diğer taraftan, demokratik kitle partilerinde dahi İslamafobi ve Antisemitizm’e karşı caydırıcı önlem alınmadığı kanaatindeyiz. Şayet yeterince tedbir alınsaydı, geçen yıl da yine camiler ve sinagoglar gibi ibadethaneler, dernekler, spor klupleri gibi göçmen asıllıların mekanlarına yönelik haince saldırılar, tacizler yaşanmazdı. Kitle partilerden hiçbirinin seçim kampanya etkinliklerinde bu konuyu layıkıyla ele almaması, hayal kırıklığından da öte bir şey… 

Müslüman göçmenlerin de Kuzey Ren-Vestfalya’ya ait olduklarını sadece söylemek yeterli değil. ATİB olarak, kitle partilerimiz ve politikacılarımızdan bu sözlerin pratikte uygulamalarını da görmek istiyoruz. Diğer eyalet seçimlerinde olduğu gibi, KRV eyaleti seçimlerine katılmak da seçme hakkına sahip her vatandaşın bir anayasal hakkıdır. 

Demokratik hakkını kullanarak  tercih ettiği siyasi partiye oyunu vermek, bilhassa göçmen kökenli vatandaşlar için her geçen gün tehlikeli bir boyut almaya başlayan yabancı düşmanlığı ve ırkçılığa karşı çok önemli bir vatandaşlık görevidir. Her türlü aşırılıktan ve şiddetten beslenmeye çalışanları, kullanacağımız oylarla seçilmelerini engelleyebiliriz.

15 Mayıs’ta SANDIĞA GİDİP OY KULLANMAK, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde sosyal ve siyasi hayatın şekillenmesine katkıda bulunmak demek olduğundan, herkesi oyunu kullanmaya çağırıyorum. 

Durmuş Yıldırım


ATİB Genel Başkan

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir