İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, yaptığı açıklamada karayoluyla Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye gidecek olan izincileri muhtemel bazı tehlikelere karşı uyardı. Yıldırım, konuyla ilgili basın bildirisinde şöyle dedi:

İzin mevsiminin başlaması dolayısıyla Avrupa’nın değişik ülkelerinden karayoluyla Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye giden yolcuların zaman zaman bazı sıkıntılarla karşılaştıkları haberlerini alıyoruz. Özellikle şikâyetler, hırsızlık çetelerinin tuzağına düşme ve bir de beraberinde götürülen para miktarıyla ilgili olduğundan, sevgili vatandaşlarımız ve soydaşlarımızın, rahat bir yolculuk yapabilmeleri için şu konularda dikkatini çekmek istiyorum:
 

1. Bulgaristan’a giriş ve çıkış yaparken 10.000 €’dan (ve bunun karşılığı başka yabancı para) fazla para üzerinde bulunduranlar, mevzuat gereği bunu yazılı olarak bildirmeleri gerekir.


2. 10.00 €’dan az para bulunduranlar ise yazılı beyanda bulunmak mecburiyetinde değiller.


3. Bize intikal eden şikâyetlerden bir diğeri de, özellikle Türkiye sınırına 150 km.lik güzergâhta, kendilerine “görevli” süsü veren sarı ya da turuncu yelekli hırsızlık çetelerinin, yol tamiri bahanesiyle arabaları başka yollara yönlendirmeğe çalıştıklarına dairdir. Sürücüler bu tuzağa dikkat etmelidirler.


4. Ayrıca, yolculuk esnasında trafik kurallarına riayet edilmesi ve park veya istirahat yeri olarak güvenli yerlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Değerli mensublarımıza ve sevgili İzincilere kazasız belasız bir gidiş-dönüş Allah’tan temenni ediyorum.

Durmuş Yıldırım

ATİB Genel Başkanı

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir