İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, yabancı düşmanı ırkçı Almanlar tarafından 23 Kasım 1992 tarihinde Mölln’deki evlerinde kundaklanarak öldürülen Türklerin anısına aşağıda basın açıklamasını yaptı:

Bugün 23 Kasım 2018… 26 yıl önce bugün, Mölln’de ikamet eden Arslan ailesinden 10 yaşındaki Yeliz Arslan’ın, 14 yaşındaki Ayşe Yılmaz’ın ve 51 yaşındaki Bahide Arslan’ın, Alman ırkçıları tarafından katledilişlerinin 26. Yıldönümü. İnsanlıktan nasibini almamış ve kendilerinden başkalarına hayat hakkı tanımayan Neonazilerin, Arslan Ailesi’nin oturduğu evi kundaklamaları sonucunda masum üç Türk’ün hayatını kaybetmesinin yanısıra binada oturan dokuz kişi de ağır yaralanmıştı.

Almanya Türkleri Mölln‘e, Solingen’e ve NSU Cinayetlerine rağmen bu ülkenin toplumu ve değerleriyle birlikte ve barış içinde yaşamaya karar verdikleri hâlde, hâlâ özellikle Türk azınlığa karşı ayrılıkçı tutumunu südürenleri bir kez daha kendilerine ayna tutmaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle, 23.11.1992 tarihinde yabancı düşmanı ırkçı Almanların kundaklaması sonucu Mölln’de hayatını kaybeden Yeliz Arslan, Ayşe Yılmaz ve Bahide Arslan’a, şahsım ve kuruluşum ATİB adına Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Durmuş Yıldırım


ATİB Genel Başkanı

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir