İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi’nin yıldönümü münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

Binlerce yıllık Türk tarihinde kendi devleti ve milletine karşı, dışarıdaki işbirlikçilerinin de lojistik desteğini alarak girişilen en hain ve sinsice darbe girişimlerinin başında “15 Temmuz Kalkışması” gelmektedir.

Türk Ordusu’nun içinde kümelenmiş bu asker kılıklı hainler, halkın hür iradesiyle seçilmiş hükümeti silah zoruyla devirmeğe kalkıştıklarında, farklı siyasi partilere mensup olsalar da, tankların önünde tek yürek, tek yumruk olmuş millet iradesine çarparak hezimete uğradılar.

Türk Milleti’nin din gibi en kutsal değerlerini kendi hain emellerine alet ederek, ülkemiz üzerinde hesap yapanların hesabı tutmamış; çok şükür millet olarak bu kahpe saldırıyı, milli birlik ve beraberliğimizi koruyarak hezimete uğratmışızdır.

Canları pahasına tankların önüne çıplak bedenlerini siper eden Türk Milleti, bu vesileyle bütün dünyaya özgürlük ve demokrasi dersi vermiştir.

Temsil ettiğim ATİB camiası ve şahsım adına, 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi’nin şehitlerine Allah(CC)‘ tan rahmetler diliyorum, gazilerimize sağlık ve şifalarına tez vakit kavuşmları için dua ediyorum..

Durmuş Yıldırım

ATİB Genel Başkanı

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir