İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

MÜSLÜMANLARA YAPILAN TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ !

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, Yeni Zelanda’nın Christchurch kasabasında Cuma namazı kılınan iki camiye düzenlenen terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Sabahın erken saatlerinde biz Müslümanları dehşete düşüren bir terör saldırısıyla irkildik: Yeni Zelanda’nın Christchurch kasabasında Cuma namazı esnasında iki camiye düzenlenen planlı terör saldırısında şimdiye kadar 49 Müslümanın hayatını kaybettiğini, onlarcasının da yaralı olduğunu büyük bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayız.

Özellikle son yıllarda Batı dünyasında çok tehlikeli ideolojik bir boyuta varan İslam düşmanlığının bir tezahürü olarak, Yeni Zelanda’da olduğu gibi, Müslümanlara karşı terör saldırıları giderek artıyor. Almanya ve benzeri Avrupa ülkelerinde de camilere ve Müslümanlara karşı yapılan saldırılar maalesef ardı arkası kesilmeden devam ediyor.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kasabasında ibadet halindeki insanlara karşı katliam yapacak ve bunu sosyal medyada canlı olarak paylaşacak kadar gözü dönmüş, katil ruhlu teröristlerin ilham kaynağının, Batı medyasında sürekli olarak İslamofobinin körüklenmesinde görüyoruz.

Onlarca Müslümanı katledenleri biz “Hıristiyan Terörist” olarak değil, sadece eli kanlı, insanlıktan nasibini almamış, Müslümanlara olan kinini bir mübarek Cuma gününde silahlı eyleme dönüştüren teröristler olarak görüyoruz.

Çünkü, terörün ve teröristin dini yoktur!

Yeni Zelanda Müslümanlarına karşı gerçekleştirilen terör saldırısını şiddet ve nefretle kınıyor, hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Durmuş Yıldırım 


ATİB Genel Başkanı

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir