İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

Avrupa Türk İslam Kültür Dernekleri Birliği gençlik politikaları aktörleri (ATİB-Jugend) genel merkezde biraraya geldi. Genel Başkan İmam Cengiz’inde katıldığı ATİB Genlik Çalıştayında, teşkilat 26. Dönem faaliyetleri konuşuldu.

Merkez Yönetim Kurulu’ndan Genel Başkan Yardımcısı Yücel Adım, Genel Sekreter Özlem Başöz, ATİB Eğitim Masası Organizatörü Melda Beyazit ve ATİB Genlik Başkanı Mustafa Aktaş’ın hazır bulunduğu çalıştayda, dünün yaşanmışlıkları tecrübeleriyle, içinden geçilen bugünler merkezli daha güzel yarınları kurma hedefli çoğunluk toplumuna artı değerler üretmenin konu ve yolları fikir alış verişi yapıldı.

GENEL BAŞKAN CENGİZ: GELECEĞİ BUGÜNÜN GENÇLERİ KURACAK YOLU DA ÖZNE OLMAK

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan İmam Cengiz, ’’Yarınınların idarecileri olan günümüz gençliği sizler, içinde yaşadığı topluma üreteceği artı değerler ile Almanya merkezli Avrupa Türklerinin çoğunluk toplumuyla daha adil, daha eşit ve sürtüşmelerle gerilimleri asgariye inmiş birlikte yaşanacak yarınlarının aktörlerisiniz. Geleceğin halini, rengini, teşkilat olarak bizlerin sizlere her türlü alanları açarak zamanın ruhu çerçevesinde üreteğiniz değerler belirleyecek’’ diye başladığı selamlama konuşmasında, yaşanan ülkelerin çoğunluk toplumunda yeni yerliler kimliğiyle gidişata müdahil olan, konuşan, teklif ve tenkitlerde bulunan özneler olmanın önemine dikkat çekti.

Teşkilatların gençlere, gençliğin teşkilatlara reel bakışları ve konumlandırmaları. Yeni vatan toplumunda bir birey olarak teşkilat mensupluğunun önemi. Göçmen asıllı gençlik olarak, uzun soluklu ve çözüm odaklı çalışma türleri, şekilleri ana başlıkları altında yapılan çalıştayda, ATİB Gençlik politikası aktörleri konuştu ve dinlenildi. ATİB Gençlik Çalıştayı, çoğunluk toplumuyla hayatın her alanında barış ve huzur içinde daha güzel yarınlara yürümenin yol haritasının fikir jimlastiği yapıldığı grup çalışmalarının sunumlarıyla devam ederken, ortaya çıkan faaliyet tekliflerinin hayata geçirilmesi soru-cevaplar kısmında derinlemesine konuşuldu.

ATİB 26. Dönemin 1. Gençlik Çalıştayı, Genel Başkan İmam Cengiz’in, ’’Genel Merkez, siz gençlerin bugün burada konuştuklarınızın hayata geçirilmesi noktasında sizlerin yanındadır. ATİB, insan merkezli ve onun bugün ve yarınlarıyla ilgili üzerine ne düşüyorsa beraberce kararlaştırarak hayata geçireceğimiz obamızdır’’ sözlerinin ardından geçilen yemekte karşılıklı sohbetlerle sona erdi.

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir