İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

ATİB Darmstadt’ta Coşkun Demirci dönemi
 
ATİB Darmstadt Türk-İslam Merkezi, Emir Sultan Külliyesi’nde gerçekleşen olağan kongresinde hizmet nöbet değişimi. Türk-İslam Merkezi Başkanı Ragıp Yazıcı, görev bayrağını yol arkadaşlarından Coşkun Demirci’ye devretti.

ATİB Genel Başkanı İmam Cengiz, Genel Başkan Yardımcıları Yücel Adım ve Selami Tok, Genel Muhasip Nihat Murat ve ATİB Frankfurt Dernek Başkanı Şaban Duran’ın da katıldığı Darmstadt Türk-İslam Merkezi olağan kongresinde yeniden aday olmayan Başkanı Ragıp Yazıcı, ATİB Genel Merkezi’nden Genel Başkan Cengiz ve yardımcılarının kongreye iştirak zahmetlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek başladığı sözlerini, görevi sırasında kendisi ve ekibine her türlü desteği veren dernek üyelerine teşekkürle sürdürürken, teşkilat üyeleri ve cami cemaatinin birlik ve dirlik içinde yeni seçilecek olan başkan ve ekibine de Almanya Türkleri olarak varlığımızın devamı için aynı desteği vereceklerini bildiğini ve bundan da emin olduğunu söyledi.

Daha sonra okunarak üyelerin onayına sunulan faaliyet ve muhasebe raporları üyelerin onayıyla Ragıp Yazıcı dönemi aklandı. Onaylamanın akabinde yapılan seçimde başkan seçilen Coşkun Demirci ekibiyle birlikte görevi devraldı. Üyelere kendisi ve arkadaşlarına gelecek dönem çalışmaları için gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür eden ATİB Darmstadt Türk-İslam Merkezi yeni Başkan Demirci, küresel manada içinden geçilen süreçte daha fazla sosyal, kültürel ve de ekonomik yoğun dirsek temaslarına ihtiyaç olduğunu belirterek, bunun hayata geçirilmesi için güçlülüğün benlikten değil, birlikten geçtiğinin şuuruyla durup dinlenmeden çalışacaklarını ve böyle bir yolla üstesinden gelinemiyecek hiçbir sıkıntının olmadığını vurguladı. 

Yeni başkan seçilen Coşkun Demirci’nin teşekkür konuşmasının ardından kürsüye gelip haziruna kısa bir selamlama konuşması yapan ATİB Genel Başkanı İmam Cengiz, Coşkun Demirci başkanlığında yeni göreve seçilen isimlere görevlerinde başarılar dilerken, bölge derneklerinin her türlü çalışmalarında ihtiyaç olması durumunda genel merkez olarak, her zaman yanlarında olduklarını hatırlattı. 

Genel Başkan Cengiz konuşmasına şöyle devam etti: ‘‘Çağımızın içinden geçtiği süreç ve bunun beraberinde getirdiği değişiklikleri hep beraber yaşıyoruz. Bugün, birbirimize dünden çok daha ihtiyacımız var. Yeni yerlileri olduğumuz çoğunluk toplumunun içinde Almanya Türkleri kimliğimizle barış ve huzur içinde birlikte yaşamamıza yönelik bölgeden genel merkeze doğru kendimizi anlatma ve temsil etmeye bizden önceki kardeşlerimizin bıraktığı yerden, kadınlarımız ve genç kuşaklarımızı da daha aktif cemiyet hayatına dahil ederek, başlatılmış gayretleri ileri taşımayi ancak beraberce başarabiliriz. İçinde azınlık olarak yaşadığımız çoğunluk toplumunda daha belirgin görünür olabilmek için başlatılmış çalışmalar eksenli ileride daha sık biraraya gelip, yol haritalarımızı ve bu sosyolojik yolculuğumuzu hep beraber istişareyle belirleyip gerçekleştireceğiz. Yol arkadaşlığımız, kardeşliğimiz daim, iş üretme gayretlerimizde sıkıntısız olsun. Yeni yönetimi Genel Merkezimiz olarak tekrar tebrik eder, başarılar dilerim. Malumunuz bizlere düşen; durmadan, ileriye daha güzel yarınlara yürümek. Her birimizin bu seferi hayırlı olsun’’.

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir