İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

Avrupa Türk-İslam Kültür Dernekleri Birliği e.V. (ATİB) Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, yayımladığı mesajda, barış ve huzur dolu bir bayram temennisiyle Hıristiyan âleminin Paskalya Bayramını tebrik etti:ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, “Hıristiyan dünyasının en büyük (dinî) bayramlardan olan Paskalya kutlamalarına hazırlanıyor” dedikten sonra sözlerine şöyle devam etti:
Ölümden sonraki hayatın bir hatırlatıcısı olan bu kutlamalarda inanlar, Tanrı’nın verdiği nimetlere şükretmeyi ve sevinçlerini dile getirirler. Bu vesile ile, Hıristiyan âleminin Paskalya Bayramı’nı kutluyor, barış içerisinde ve huzurlu bayramlar diliyorum.

Yüce Allah bu dünyada bizi farklı konularda imtihana tabi tutar. Şimdi de böyle bir zaman içerisindeyiz. Koronavirüsün yol açtığı yokluk ve sıkıntılar bir nebze olsun azalmaya doğru giderken, dünya ve insanlık bu defa da maalesef Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşı büyük bir endişeyle izliyor. Pek çok insan hayatını, sevdiklerini ve varını yoğunu kaybediyor. 

Dünyada yaşanan son gelişmeler bizleri tekrar saygı, sevgi ve anlayış ile birlik olmayı, hoşgörüyle barış içerisinde birlikte kardeşçe yaşamamızı, birbirimizi desteklediğimiz nispette güçlü olacağımızı göstermektedir.


Bu duygu ve düşüncelerle, ATİB Genel Merkezi ve ATİB Camiası olarak Hıristiyan komşularımıza, aileleri ve sevdikleriyle birlikte huzurlu paskalya yortusu dileriz.

Durmuş Yıldırım


ATİB Genel Başkan

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir