İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

ATİB Dortmund Türk Kültür Ocağı – Eyüp Sultan Camii’nde nöbet değişimi. 43. Kongresini gerçekleştiren ATİB Dortmund Türk Kültür Ocağı – Eyüp Sultan Camii’nde görev bayrağını Kadir Gündüz devraldı. 

ATİB Genel Başkanı İmam Cengiz, eski Genel Başkan ve yeni Danışma Kurulu üyesi Durmuş Yıldırım, Hilâl Yardım Organizasyonu Başkanı Selami Tok, Mustafa Aktaş ve Mehmet Arslan’ın da katıldığı kongrede, yeni dönemde görev için aday olmadığını açıklayan Başkan Feridun Dastan, geçmiş dönemde ekibiyle yaptıkları faaliyetlerde kendilerine her türlü desteklerini esirgemeyen dernek mensuplarına teşekkür ederken, yeni seçilecek yönetime de aynı şekilde destek olacaklarını inandığını belirtip, taşra dernekleri olarak daha güzel yarınlara yürümenin sadece şimdiye kadarki gibi birlik ve beraberlik içinde hizmet üretmekle mümkün olduğunu vurguladı.

Yapılan seçimlerde görev bayrağını Feridun Dastan’dan ittifakla devralan yeni Başkan Kadir Gündüz ise, görevin kendisine verilmesi münasebetiyle üyelere hitaben yaptığı teşekkür konuşmasında, gerek Almanya gerekse globalleşmiş dünyada içinden geçilen hayat şartları süreçlerine dikkat çekerek, her ferdin birbirine dünden daha fazla ihtiyacı olduğunu belirtip, ‘‘çoğunluk toplumunun içinde Almanya Türkleri kimliğimizle onun yeni bireyleri olarak barış ve huzur içinde birlikte yaşamamıza yönelik kendimizi anlatma ve temsil etmeye bizden önceki kardeşlerimizin bıraktığı yerden, kadınlarımız ve genç kuşaklarımızı da daha aktif cemiyet hayatına dahil etme gayretlerimizle ileri taşımaya çalışacağız‘‘ dedi. 

Kongre misafirlerinden ATİB Genel Başkanı İmam Cengiz, eski Genel Başkan ve yeni Danışma Kurulu üyesi Durmuş Yıldırım’ın da, yaptıkları kısa selamlama konuşmalarının ardından yapılan ikramla karşılıklı sohbetlerle Avrupa Türk İslam Birliği Dortmund Türk Kültür Ocağı – Eyüp Sultan Camii 43. olağan Kongresi sona erdi.

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir