İletişim Kartı

Neusserstraße. 553 50737 Köln ​

7/27 Arayabilirsiniz!

Göç alan bir  ülkede, göçün siyasi ve sosyal alanda kabul gördüğünün en önemli göstergesi, toplumun göçmenleri kültürel değerleriyle nasıl ve ne derece de kabul gördüğüne bağlıdır.

Göçmenlerin kültürel kimliklerini kabul etmek ve saygı duymak aynı zamanda bu ülkedeki göçmenlerin kendilerini yerli gibi hissedip hissetmediklerinin göstergesi olabilecek bir barometredir.

Göçmenlerin bu ülkeyi “vatan” olarak tanımlamalarında büyük etkisi olan bu önemli kimlik faktörlerinden biri de cenazelerinin  “yeni vatanda” defnedilmesidir.

Yeni yılın ilk günü Almanya’nın (NRW eyaletinin) Iserlohn şehrinde bir Müslüman mezarlığına yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Müslümanlara yönelik İslam karşıtı aşırılıkların gün geçtikçe daha da arttığını büyük bir kaygı ile gözlemlemekteyiz.

Bu eylemler, Müslüman toplumu olarak bizleri endişeye sevk etmektedir. Bu yapılan insanlık dışı hareketin aydınlatılacağını ve saldırının faillerinin Alman Emniyet birimlerince en kısa sürede kanun önüne çıkarılacağını ümid ediyor, böylesine menfur olayların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz. Keza yetkili makamlardan bu tür hadiselerin yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını arzu ediyoruz.

İmam Cengiz

ATİB Genel Başkanı

Paylaş:

administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir