Referans Referans Referans Referans Referans


BASIN AÇIKLAMASI
ATİB Genel Sekreteri Oğuzhan Erkmen‘ in, ATİB Logosunun izinsiz kullanılmasıyla ilgili yapmış olduğu basın açıklaması;

10.05.2015 Tarihinde T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ ın Karsruhe programında, konuştuğu sahnenin arkasında teşkilatımızın kurumsal logosu izin alınmadan kullanılmıştır.

„Hak nerdeyse biz oradayız“ değişmez sloganıyla yola çıkan ATİB kurulduğu andan itibaren, politik bir angajmana girmeyeceğini ve sadece Avrupa Türkleriyle ilgili çalışmalar yürüteceğini ilan etmiştir. Türkiye ve Türkiyedeki siyasi partilerle ilgili tüm çalışmalarımız bu temel esasa uygun olmak şartıyla yürütülmüştür ve yürütülmeyede devam edecektir.

Demokrasinin bir gereği olarak gördüğümüz hiç bir siyasi partiye tarafgirliğimiz olmadığı gibi karşıtlığımızda söz konusu değildir. Bütün siyasi partilerin haklı ve doğru çalışmalarını destekler yanlışlarını da eleştiririz…

Avrupa Müslüman Türkünü ilgilendiren her konuda Türkiye‘ den kaynaklanan meselelerle ilgili ortak fikir üretmek ve çalışmalar yürütmek; Bizim maalesef daha öncede bazı parti politikalarına malzeme edilmek istenmemize sebep olmuştur.

Bu kadar açık ve net olan tavrımızı bir kez daha kamu oyumuzla paylaşırken istismarcıların hakettikleri cevabı alacaklarınıda buradan kamuoyumuz ile paylaşmayı bir borç biliriz.

ATİB, üyeleri ve mensuplarının siyasi tercihlerine müdâhaleyi, toplumu sürüleştirmek olarak algılar. Teşkilatımız şahsiyetli fertlerin oluşması için ciddi gayret sarfederken, bu şahsiyet sahiplerinin hakikati bulacaklarından da emindir.

Bu tür kısa vadeli ucuz hesaplarla hep mücadele etmiş olan teşkilatımız ATİB‘ in; ne kadar haklı olduğu bu son bahse konu olan olayla bir kez daha teyit edilmiştir. Müsebbiblerini kınıyor, gereğinin hukuk yoluyla yapılacağının kamuoyumuza saygıyla duyuruyoruz.

Oğuzhan Erkmen
ATİB Genel Sekreteri