Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner:
"Terör' ün her türlüsünü lanetliyoruz"

07.08.2015 Tarihinde ATİB Kornwestheim Derneğimize yapılan terör saldırısıyla ilgili ATİB Genel Başkanı İhsan Öner’ in yapmış olduğu basın açıklaması:

Teşkilatımız, etnik kökenlerinden dolayı hiçbir kimseyi çalışmalarının ve faaliyetlerinin dışında tutmamış, aksine farklılıkların birer zenginlik olduğunu her fırsatta vurgulamıştır. Bizim bu tutumumuz teşkilatımızın tüm mensupları tarafından bilinmektedir. Bu yüzdendir ki Avrupa’ nın birçok önemli şehirlerinde dernekleri olan ATİB’ in, farklı etnik kökenlere sahip binlerce üyesi vardır.

Hiçbir siyasi kurum ya da kuruluşla bağı olmayan Avrupa Türk İslam Birliği, kurulduğu günden beri, barışın, adaletin ve insan haklarının üstünlüğüne inanmış her daim “hak neredeyse biz oradayız” düsturuyla yoluna devam etmiş bir sivil kitle kuruluşudur. Teşkilatımız bugüne kadar insanlık dışı muamelenin, rengi, şekli nasıl olursa olsun her türlü terörün daima karşısında olmuştur.

Son zamanlarda bazı Alman siyasilerinin ve meydanın, PKK’ ya verdiği desteğinin, terörü şımarttığını ve buralara taşıma cesaretini getirdiğinin belirtilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Terörün milliyeti, ülkesi olmaz ve dünyanın her tarafında terörün adı bellidir, terör terördür.

07.08.2015 tarihinde bünyemizde faaliyet gösteren ATİB Kornwestheim Türk Kültür Merkezimize yapılan saldırı sadece teşkilatımıza değil, tüm azınlıklara ve güvenliğimizden sorumlu Federal Almanya’ ya yapılmış bir saldırıdır. Dernek binamızın hasar gördüğü bu çirkin saldırıda tek tesellimiz her hangi bir can kaybı olmamasıdır. Bu menfur olay karşısında insanlarımızı sükûnetlerini korumaya, tahriklere kapılmamaya ve olayı sağduyulu olarak değerlendirmeye davet ediyoruz.

İç huzur ve barışına kasteden bu çirkin saldırının faillerinin biran önce adalete teslim edilmelerini umuyor, terörün her türlüsünü lanetliyoruz.

İhsan Öner
ATİB Genel Başkanı