Referans Referans Referans Referans Referans


Çanakkale Zaferinin 100. Yılı Salonlarda Çoşkuyla Kutlandı

ATİB(Avrupa Türk İslam Birliği) Çanakkale Zaferinin çoşkusunu salonlara taşıyarak kutladı. Çanakkale zaferinin 100. Yılı münasebetiyle bir çok derneğimizde de gerçekleşen programların yanısıra Niedersachsen Bölgesi Hannover ile Bielefeld' de, Baden-Württemberg Bölgeside Plochingen' de Çanakkale Zaferinin 100. Yılını muhteşem salon programlarıyla kutladı.


7' den 70' e büyük ilgi gören bu programların bazılarına ATİB Genel Başkanı İhsan Öner ile Yardımcısı Harun Kılıç, T.C.Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı, T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Bilal Doğan, T.C.Hannover Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Mehmet Emin Çetin ile çok sayıda sivil kitle kuruluşu yöneticileri katıldılar.


Hannover ve Plochingen' de gerçekleşen programlara katılan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner konuşmalarına "bu tür programları yapmaktaki asıl gayenin Çanakkale' yi kuru kuruya anmak yerine oradaki ruhun iyi anlaşılması olmalıdır. " sözleriyle başladı. Öner "100 yıl önce ayakta kalmak ve varlığını devam ettirebilmek gayesiyle kadınıyla, yaşlısıyla, genciyle ve çocuğuyla gözlerini bile kırpmadan ölüme koşan yüzbinlerce canın kahramanlık öyküsünü bilmek ve anlamak gelecek nesillerin daha şuurlu yetişmesine zemin hazırlamaktadır. Bu da sadece bu programlara iştirak ederek değil her fırsatta okumakla ve okuduğunu anlayarak hayatına tatbik etmekle mümkündür" dedi.


Dolunayda Akşam Tiyatro Gurubunun hazırlayıp sunduğu tiyatro oyunu katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Gençler ile çocuklarında okudukları şiirle dahil olduğu programlar oldukça beğeni topladı.

Çanakkale Salon Programlarından Bazı Kareler

Hannover


Bielefeld


Plochingen