Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Darmstadt Emir Sultan Külleyisi Yeniden Ragıp Yazıcı Dedi

ATİB Darmstadt Emir Sultan Külleyisi yıllık olağan kongresini gerçekletirerek Ragıp Yazıcı' yı yeniden başkan seçti.


ATİB Hessen Bölge Başkanı Şaban Duran' ın divan başkanı olarak belirlendiği yıllık olağan kongre Kur-an' ı Kerim ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. ATİB Genel Başkanı İhsan Öner' inde katıldığı kongrenin selamlama konuşmasını yapan dernek başkanı Ragıp Yazıcı, bir önceki dönemde yapılan faaliyetleri kısaca özetleyerek birlikte çalıştığı yönetimine teşekkür etti.


Daha sonra faaliyet ile muhasebe raporlarının ibrası yapılarak dernek başkanlığı ve yönetim kurulu için teklifler sunuldu. Yapılan açık oylama sonucunda bir önceki dönemde de başkan olan Ragıp Yazıcı tekrar ATİB Emir Sultan Külliyesinin başkanı olarak seçildi.


Tekrar başkan olarak seçilen Ragıp Yazıcı yaptığı kısa teşekkür konuşmasında daha dinamik ve heyecan dolu bir kadroyla yeni döneme başlayacaklarının altını çizdi. Çoğunluğun kararıyla güven tazeleyen Yazıcı, kendilerine duyulan güveni boşa çıkartmayacaklarını belirterek tüm üyelere teşekkür etti.


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner kongrenin değerlendirme konuşmasını yaparak yeni yönetime tavsiyelerde bulundu. Eğitim içerikli kültürel çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğine değinen Öner, bu konuda genel merkez olarak her türlü desteğin verileceğini belirtti. Almanya' da bizleri ilgilendiren siyasi güncel konulara da değinen ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, içinde yaşadığımız toplumun önyargılardan kaynaklanan bir çok probleme işaret ederek bu sorunların hepsi olmasa da bir bölümünün bu külliyelerde yapılacak çalışmalarla aşılabileceğini vurguladı. Daha sonra yeni başkana ve yönetim kuruluna başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.