Referans Referans Referans Referans Referans


27. Dönem 1.GYK Toplantısı Frankfurt‘ ta Gerçekleşti

Avrupa Türk İslâm Birliği`nin 27. Dönem ilk Genel Yönetim Kurulu Toplantısı Frankfurt‘ ta gerçekleştirildi.


İki gün süren genel yönetim kurulu toplantısı ATİB Genel Başkanı İhsan Öner‘ in açış konuşmasıyla başladı. Konuşmasına Avrupa Türk İslam Birliği‘ nin önemli bir sivil kitle kuruluşu olduğunu belirterek başlayan Öner, bunun tüm mensuplarımız tarafından da iyi anlaşılması gerektiğine dikkat çekti. Öner, “Kendi gündemini kendisinin belirlediği, meselelerimize hassasiyetle eğilen ve de kimseyle göbek bağı olmayan bir teşkilatın mensubu olmak, aynı zamanda önemli sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. Önemli olan her yöneticimizin bunun farkında olarak, aldığı vazifeyi özenle yerine getirmesidir“ diyen ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, ATİB‘ in misyonuna da değinerek “ATİB olarak kuruluş gayemiz, Avrupa Türkleri‘ nin kültürel kimliklerini muhafaza ederek, birlikte yaşadığımız topluma uyum sağlamak, varoluş gayemiz ise; teşkilatlı, zengin, eğitimli ve katılımcı bir toplum olarak istikbale yürümek ve ilelebet varolmaktır“ dedi. ATİB‘ in kimliği, kriterleri, dünya görüşü gibi konularada kısa kısa değinen Öner, sözlerini genel yönetim kurulu üyelerinden bazılarının, görevlerini açıklayarak tamamladı. ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Tibyan Taşkın ve Harun Kılıç‘ ı Genel Başkan Yardımcılığına, Oğuzhan Erkmen‘ i Genel Sekreterliğe, Yavuz Kul‘ u Genel Muhasipliğe ve Hacer Diker‘ i de Kadın Kolları Başkanlığına getirdiğini açıkladı.


Birim başkanları ile devam eden toplantıda Kadın Kolları Başkanı Hacer Diker, Kız Kolları Başkanı Nurhan Aksoy ve Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Yıldırım adına Gençlik Kolları Eğitim Sorumlusu Uğur Göktaş, birimlerinin güncel durumunu anlatan, kısa ve uzun vade de hedeflerinin neler olduğunu belirten bir sunum yaptılar. Ardından ATİB Genel Başkan Yardımcısı Harun Kılıç, ATİB Belçika Türk İslam Birliği başkan yardımcısı Bilal Darıyeri, Hessen Bölge Başkanı Şaban Duran, BW Bölge Başkanı Davut Özyurt ve NS Bölge Başkanı Süleyman Tire, yaptıkları çalışmalar ve bölgeleri için belirledikleri hedefler hakkında genel yönetim kurulunu bilgilendirdiler.


ATİB 2014 Stratejik Planı‘ nın da masaya yatırıldığı toplantıda ATİB Genel Sekreteri Oğuzhan Erkmen, ATİB‘ in güncel durumunu, hedeflerini, vizyonunu ve stratejisini anlatan taslak çalışmayı genel yönetim kuruluna sundu. Ardından çalışma ile ilgili görüş ve düşüncelerin belirtildiği toplantı, ATİB Genel Başkan Yardımcısı Tibyan Taşkın‘ ın 27. Dönem Faaliyet taslağı ile ilgili bilgilendirmesiyle devam etti. Dilek, temenni ve tekliflerin yapıldığı bölümün ardından ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, 27. Dönemin ilk GYK toplantısı ile ilgili genel bir değerlendirme yaptı. Daha sonra okunan Asr Suresiyle toplantı sona erdi.