Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Belçika/Anvers Gençlik Kolları Yatılı Eğitim Semineri

ATİB Belçika/Anvers Türk Kültür Merkezi Gençlik Kolları yatılı eğitim semineri Kall-Sötenich‘ de gerçekleşti.

Oldukça nezih bir mekanda gerçekleşen seminere Genel Başkan Yardımcısı Harun Kılıç, Gençlik Kolları Başkanı Bekir Erzen, GYK Üyesi ve ATİB Anvers Türk Kültür Merkezi Başkanı Bilal Darıyeri, Genel Başkan Başdanışmanı Mahmut Aşkar ile Referans Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Araştırmacı-Yazar Orhan Aras ile ATİB Belçika/Anvers Türk Kültür Merkezimizin gençleri katıldılar.


Birlik ve beraberliğin öneminin sıkça vurgulandığı iki günlük seminer boyunca gençler, bilginin, kültürel değerlerin örneklerle anlatıldığı derslere iştirak ettiler. Küçük çapta sportif aktivitelerinde yer aldığı seminerin ilk dersini „Örnek İnsan Nasıl Olunur?“ konu başlığıyla ATİB Gençlik Kolları Genel Başkanı Bekir Erzen verdi. Günün ilerleyen saatlerinde ATİB Genel Başkan Yardımcısı Harun Kılıç‘ da teşkilat yapımız ve sorumluluklarımız konulu ocak başı sohbeti gerçekleştirdi.


Kampın ikinci gününde de ATİB Genel Başkan Başdanışmanı Mahmut Aşkar, okumanın, bilgi sahibi olmanın ve edinilen bilgiyi de doğru yerde kullanmanın önemini anlatan akıcı bir sohbet yaptı. Daha sonra Referans Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Araştırmacı-Yazar Orhan Aras‘ da „Eğitim ve Kültür“ başlıklı önemli bir konuyu gençlere anlattı.


ATİB Belçika/Anvers Türk Kültür Merkezi Gençlik Kolları yatılı eğitim semineri GYK Üyesi ve Anvers Türk Kültür Merkezi Başkanı Bilal Darıyeri‘ nin değerlendirme konuşmasıyla son buldu.