Referans Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Ahde Vefa Programları Düzenledi

Avrupa Türk İslam Birliği, yeni faaliyet dönemine girerken gerçekleştirdiği bölge toplantıları öncesinde Hakk‘ ın Rahmetine kavuşmuş üye ve yöneticileri için anma programları düzenleyerek mevlit okuttu.


ATİB NRW ve BW bölgelerinde gerçekleştirilen programlara başta ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, merkez heyet, bölge başkan ve yöneticileri, dernek başkanları ile dernek üyeleri katıldılar. Öğle namazına mütâkiben başlayan programlarda konuşan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, “derin mana ve duygu taşıyan bu programları artık her sene yapma kararı aldık, nasıl bir toplumda bir millette tarih şuuru önemliyse bizim gibi kurum ve kuruluşlarda da o derece önemlidir. Geçmişte bu toplumun meseleleriyle hemhal olmuş, bu külliyelerin inşasında büyük gayret sarf etmiş nice kardeşimizi ahirete uğurladık, bugün aramızda değiller ama birçok fedakârlığa katlandıkları emek verdikleri bu külliyeler hala dimdik ayakta ve her köşesinde onların aziz hatıraları var.


Bizler artık her yıl düzenli olarak gerçekleştirmeyi planladığımız bu faaliyetlerle onlara ahde vefa borcumuzu göstermeliyiz. Çocuklarımıza nasıl milletimizin tarih şuurunu aşılamaya çalışıyorsak, bu tür programlar vesilesiyle de teşkilatımızın tarih şuurunu vermeliyiz” dedi. ATİB Genel Başkanı İhsan Öner konuşmasını, dünden bugüne ATİB çatısı altında hizmet etmiş ve bugün ahirete intikal etmiş tüm üyelerimize Allah’ tan Rahmet dileyerek sonlandırdı.


Daha sonra din görevlilerimizin verdikleri Kur-an’ ı Kerim ziyafeti ile Mevlid-i Şerifler okundu. Ardından yapılan yemek ikramından sonra program sona erdi.