Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Fürth Gençlik Futbol Turnuvası Yapıldı

Bavyera eyaletine bağlı Fürth şehrinde Gençlik haftası etkinlikleri çerçevesinde bir Futbol Turnuvası organize edildi. Ev sahipliğini ATİB Fürth Türk Ocağı Selimiye Camii´nin yaptığı turnuva, ASV Fürth Spor tesislerinde gerçekleştirildi.


Turnuvaya Ditib Fürth, ATİB Fürth ve Ditib Erlangen 2şer takım ile katılırken Karadeniz FC, ATİB Hilalspor Darmstadt, Ditib Hersbruck ve Ditib Nürnberg´de katılan diğer takımlar oldu.


Maçlara beşer takımdan oluşan iki grup halinde başlanıldı. Daha sonrasında bu grup maçlarındaki oluşan sıralamaya bağlı olarak final ve yarı final maçları oynandı. Bu çerçevede kendi gruplarından başarı ile çıkan Ditib Fürth II ve Ditib Fürth I finalde karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın normal süresi 3-3 lük eşitlikle bitti. Sonrasında kullanılan penaltılar sonucu Ditib Fürth II rakibine üstünlük sağlayarak turnuvanın Şampiyonu oldu. Turnuvanın üçüncülük maçında ise gülen taraf Karadeniz FC takımını yenen ATİB Hilalspor Darmstadt takımı oldu.


Çok güzel bir havada ve dostane bir şekilde geçen turnuva sonunda bütün takımlara başarı belgesi ve madalya takdim edilirken ilk üçe giren takımlar Kupa ile ödüllendirildi.

Ödül töreni sırasında bir konuşma yapan ATİB Fürth Türk Ocağı Selimiye Camii dernek Başkanı Ahmet Tanyıldız, bütün katılımcılara teşekkür ederek bu ve benzeri turnuvaları düzenlemekle gençleri spora yönlendirirken ayrıca dernekler arası kaynaşmayı hedeflemekteyiz dedi. Bir sonraki yılda da turnuvayı tekrar etmek istediklerini bu sebepten bütün takımları yeni yapacakları turnuvayada şimdiden davet ettiğini sözlerine ekledi.