Referans Referans Referans Referans Referans


AYÖG Dernekleşme Yolunda

Lise ve üniversite öğrencilerine rehberlik ve refakatçilik yapan AYÖG- ATİB Yüksek Öğrenim Gençliği, dernekleşmenin ilk adımlarını attı.

Geçtiğimiz hafta sonu AYÖG- ATİB Yüksek Öğrenim Gençliği ilk kongresini düzenledi. ATİB genel sekreteri Oğuzhan Erkmen ve Sosyal Pedagog Sevgi Mala Çalışkanın ’da katıldığı kongre, ATİB genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kuran-ı Kerim ile başlayan kongre, AYÖG Eş Başkanları Nazlı Özkan ve Derya Eken’in açılış konuşmaları ile başladı.


Sevgi Mala Çalışkan’ın denetimi ve moderatörlüğünde gerçekleşen kongrede tüzük oy birliği ile kabul edildi. Görev dağılımının ardından, tebrik ve desteklerini bildiren ATİB Genel Sekreteri Oğuzhan Erkmen, akademik seviyede gerçekleşecek olan faaliyetlerin Batı Avrupa Türklerinin lobi çalışmaları ve geleceği adına önemine değindi.


Son olarak değerlendirme konuşmasını yapan Sevgi Mala-Çalışkan, asıl gayemizin insana hizmet etmek olarak nitelendirdi. “Aldığınız emaneti teslim ettiğinizde, Avrupalı Türklerin sizleri duayla anmalarını sağlayın”, sözleriyle kongre son buldu.