Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Plochingen' de Bed-i Besmele ve Bayramlaşma

ATİB Baden-Württemberg Bölgesi`nde, ATİB Plochingen Derneğinin ev sahipligi yaptığı, çocuklar için Bed-i Besmele töreni gerçekleştirildi.


İlk okula yeni başlayan çocuklarımızın başarılı olması dileği ile, atalarımızdan kalan geleneklerin yaşatılmaya çalışıldığı bu Program, Plochingen Derneği öğrencilerinden Abdülkadir Düzgün’ ün okumuş olduğu Kur’an ve ardından hep birlikte söylenen İstiklal Marşı ile başladı.


Programda GYK Üyesi ve BW bölgesi Teşkilatlardan sorumlu Abdülcelil Akyüz bey, GYK Üyesi ve BW Bölge Bşk. Yardımcısı Ünal Göktaş, ATIB Gençlik Kolları eski Başkanı Süleyman Yıldırım, ATİB Kız Kolları Eğitim sorumlusu ve BW Kız Kolları Başkanı Burcu Yıldırım, İş adamlarımızdan Cevdet Öner ve Basın hazır bulundular.


Sunuculuğuda yine Abdülkadir Düzgün Beyin üstlendiği Program’da ilk olarak ev sahibi olan ATİB Plochingen Derneği Başkanı Serdar Düzgün Bey yaptı. Misafirleri, Aileleri ve geleceğimiz olan yavrularımızı selamlayan Serdar bey, bizi biz yapan değerleri yaşayıp yaşatabilmek için yola çıktıklarını ve bu tür anlamlı ve de faydalı faaliyetlerin devamının geleceğini vurguladı.


Hemen arkasından ise, ATİB Göppingen Derneği Din görevlisi Hidayet Karahan bey,programa katılanlara, Bed-i Besmele hakkında bilgi verdiler ve dinimizin eğitime vermiş olduğu önemi ele alan kısa bir konuşma yaptılar.


Bizleri yine yalnız bırakmayan Ali Köken’in, Hacıvat ve Karagöz, Nasrettin Hoca rolü ise herkes tarafından beğenildi ve özellikle de çocuklar büyük ilgi gösterdiler. Aynı zamanda çocuklarımız da, şiir ve ilahileri ile programa ayrı bir renk kattılar. Şehitlerimizin de unutulmadığı ve kahraman şiirleri ile anıldığı programda, ATİB Plochingen Derneği Din görevlisi Mehmet Yaygın Bey, okula başlayacak olan Çocuklara hep bir ağızdan besmele ve dua okutarak hediyelerini verdi.


Programa katılanlar bayram münasebetiyle birbirleriyle bayeramlaştılar. Üye ve cemaatimizin getirmiş olduğu kurban etleri Plochingen Derneği Kadın Kolları tarafından hazırlanıp, ikram edildi. Oldukça verimli geçen program yapılan dualarla son buldu.