Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Bielefeld‘ de Kültür Gecesi Düzenlendi

ATİB Bielefeld Kültür Merkezi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kültür gecelerine bir yenisini daha ekledi. Programa başta, ATİB Eski Genel Başkanı Selahattin Saygın, ATİB Genel Başkan Danışmanı Nurdoğan Aktaş, ATİB Gençlik Kolları Başkanı Bekir Erzen, ATİB Niedersachen Bölge Başkanı Süleyman Tire, ATİB Bielefeld Dernek Başkanı İhsan Gökçen ve yönetileri ile dernek üyeleri katıldılar.


ATİB Bielefeld Dernek Başkanı İhsan Gökçen yaptığı selamlama konuşmasında bu tür programların kültürel değerlerimizin korunmasına sağladığı katkıyı dile getirerek tüm katılımcılara teşekkür etti.


Ardından ATİB Eski Genel Başkanı Selahattin Saygın‘ da Kimliğimiz ve Anadilimiz başlıklı bir sohbet gerçekleştirdi. ATİB olarak Avrupa‘ da yıllardır tüm faaliyetlerimizde kimliğimizin dolayısıyla Anadilimizin önemini vurguladık diyen Saygın, „dilini unutan ve muhafaza edemeyen toplumların varlığını devam ettirmesi mümkün değildir. Eğer 100 sene sonrada bu topraklarda tüm değerlerimizle varlığımızı devam ettirmek istiyorsak önce anadilimize sahip çıkmamız gerekmektedir“ dedi.


Daha sonra ATİB Genel Başkan Danışmanı Nurdoğan Aktaş‘ da programın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ederek kısaca ATİB‘ in mevcut faaliyetlerine değindi.


ATİB Bielefeld Türk Kültür Merkezi‘ in gerçekleştirdiği kültür gecesi saz eşliğinde söylenen türkülerle, okunan şiirlerle devam etti. Gecenin sonunda tüm katılımcılara hamsi ikram edildi. Program güzel dilek ve temennilerle sona erdi.