Referans Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Bölge Toplantılarını Tamamladı

Yeni faaliyet dönemine giren Avrupa Türk İslam Birliği sırasıyla NRW, BW, NS ve Hessen bölgeleri ile Belçika’ da bölge toplantıları düzenledi.


Bölge yönetimi kurulu ile dernek başkan ve yöneticilerinin katıldığı toplantılarda yapılan çalışmalar değerlendirilerek yeni faaliyet döneminde yapılması planlanan programlar konuşuldu.


ATİB Merkez Heyetinin de hazır bulunduğu toplantılarda birimlerle ilgili bilgilendirmeler yapılırken, katılımcılar görüş ve tekliflerini sundular. Toplantıların açış konuşmasını yapan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Avrupa’ nın siyasi gündemini değerlendirerek, başta terör olayları olmak üzere ırkçı faaliyetlerin verdiği endişeye ve bu konuda ki siyasilerin tutumuna değindi. Öner, "Bu topraklarda varlığımızı sürdürebilmemiz için kendi kültürümüze her geçen gün daha da sarılmalıyız. Dinimizi, dilimizi ve tarihimizi iyi bilmeliyiz. Kendi kökünden kopan nesillerin bugün ne hale geldiğini hepiniz biliyor ve yakından takip ediyorsunuz. Biz ATİB olarak kurulduğumuz günden bu yana değerlerimize bağlı kalarak yaşamanın önemine vurgu yaptık kendi değerleriyle barışık toplumların daha güçlü olduğunu her fırsatta dile getirdik. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle milli ve manevi değerleri zayıf olan gençlerin ne idüğü belirsiz olan kötü niyetli guruplar tarafından kullanıldığına hep beraber şahit olduk. Tüm bu olanlar söylemlerimizde ne kadar haklı olduğumuzu göstermektedir. Bu yüzden her derneğimiz kendi bünyesinde kültürel faaliyetlere ağırlık vermelidir" diye konuştu.