Referans Referans Referans Referans Referans Referans


Çocuklarımız için Elele

Avrupa Türk İslam Birliği Genel Merkezi, Köln Eğitim ve Kültür & Köln Eğitim ve Uyum Merkezi geçtiğimiz hafta coşkulu bir kalabalıkla „Çocuklarımız için Elele“ adlı programı başarıyla sonuçladı.


Muhammed Taha Baydaroğlu ve Sümeyye Sarp‘ın sunumuyla gerçekleşen program da Genel Merkezin Çocuklar ve geleceğimiz için yaptığı çalışmalar sunuldu. Program’ a ATİB Genel Başkan Danışmanı Nurdoğan Aktaş, ATİB GYK Üyesi Ünal Göktaş ve dernek yöneticileri ile çok sayıda çocuklar ve veliler katıldı.


Camii Öğrencilerin Asr Sûresini okuması ve İstiklâl Marşıyla başlayan program da çocukların yeri büyük oldu.


Yaklaşık bir senedir hizmete sunulan ATİB Bala üyeliği projesi Şule Çakan tarafından tanıtıldı, ardından Genel Merkez Din Görevlisi Sayın Seyit Lüleci‘nin yapmış olduğu konuşma da çocuklara Eğitimin ve sevginin ne kadar önemli olduğuna değindi.


Program da Çocukların okuduğu Şiirler, Hadisler ve Halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı.


Ardından ATİB Genel Merkezi‘nin yeni başlatmış olduğu Bana Masal Anlat Projesi Fatma Çelik ve Kübra Sancak Hanım tarafından tanıtıldı. Ders yapma şekilleri orada bulunan çocuklar ile sahne de örnek olarak sergilendi.


Son olarak Gökkuşağı Anasınıfı ve Göktürkler İlkokulu Sorumlusu Şeyma Göktaş işlemiş oldukları dersler ve bunların önemi hakkında bilgiler verdi.


Gökkuşağı Anasınıfı ve Göktürkler İlkokulunun okuduğu Marş, Ayet ve Hadis-i Şerif gösterilerinin ardından program sonlandırıldı.