Referans Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Fürth Türk Ocağı 38. Kongresini Gercekleştirdi

Führt ve çevresinin ilk Türk kuruluşu olan ATİB Fürth Türk Ocağı, 38.Olagan Kongresi`ni gerçekleştirdi. 08 Mart 2015 Pazar günü ATİB Genel Baskanı İhsan Öner Bey`in de katıldığı kongre, sabah bütün üyelerin katıldıkları kahvaltıyla basladı.


Ögle namazını müteakiben dernek toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye ilk olarak İstiklal Marşı okunmasıyla başlandı. Fürth Türk Ocağı Selimiye Camii Din Görevlisi Hüseyin Nalkıran' ın Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra dernek başkanı Ahmet Tanyıldız açış konuşması için kürsüye davet edildi. Ahmet Tanyıldız, ATİB Türk Ocağı' nın ve gelecek nesillerin milli islami kimliklerini korumaları ve yaşayabilmeleri için büyük fonksiyonlar icra ettiğini ve bu görevi Fürth ve çevresinde Türk varlığı yaşadığı sürece devam ettireceklerini, kendisiyle birlikte bu hizmetleri yürüten yönetim kurulu üyesi arkadaşlarına da teşekkür eden Tanyıldız' ın konuşmasının ardından Hakan Öztürk' ün divan başkanlığına seçildiği kongrede Sekreter Ömer Aktürk` ün okuduğu 37. dönem faaliyet raporu ve Muhasip Mustafa Eyvaz` ın okuduğu muhasebe raporundan sonra Genel Kurul' un oylarına sunulan raporlar ittifakla kabul edildi.


Raporların ibrasından sonra 38. dönem baskanı, baskan yardımcısı, yönetim kurulu, denetleme ve disiplin kurulu üyelikleri için seçime geçildi. Yapılan seçimde 38. dönemde Başkan Ahmet Tanyıldız yeniden başkanlığa, başkan yardımcılığına Ercan Camcı seçildiler.


Yönetim Kuruluna Ahmet Akşit, Mustafa Eyvaz, Hacı Çayır, Osman Camcı, Ömer Aktürk, Faruk Tanyıldız, Mehmet Aktürk ve Yasin Tanyıldız seçildiler. Disiplin Kuruluna Sami Öztürk, Abbas Yücel, İsmet Ulusoy, ve Hüseyin Aktaş, Denetleme Kuruluna ise Abdullah Aktürk, Veyis Yücel ve Seyit Ali Altıntaş seçildiler.


Dilek ve temenniler bölümünde Din Görevlisi Hüseyin Nalkıran genel kurula çesitli konuları içine alan bir konuşma yaptı. Ayrıca kadın kolları görevlilerinden Esma Aktürk` ün teklifleri dinlendi. Daha sonra kürsüye tekrar gelen Baskan Ahmet Tanyıldız, konreye katılan herkese teşekkür etti ve imkânlar ölçüsünde hizmetlerine kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi. Hak nerede ise biz oradayız çizgisinde hizmetlerine devam edeceklerini sözlerine ekledi.


Kongrenin son bölümünde ise ATİB Genel Başkanı İhsan Öner bir konuşma yaptı. Konuşmasında Avrupa Müslümanlarını ilgilendiren konulara değinen İhsan Öner, çocuklarımıza Türkçeyi unutturmamamız gerektiğinin önemine dikkat çekti. Ayrıca ATİB`in hizmetleri hakkında da bilgi veren Genel Başkan İhsan Öner, ATİB`in Avrupa' daki önemli bir sivil kitle kuruluşu olduğunu ve daha çok muhattap alındığını, bunun sebebinin ise samimiyetle iş yapmak oldugunu vurguladı.