Referans Referans Referans Referans Referans


Gençlik Kolları Dernek Ziyaretleri

ATİB Gençligi, yeni dönemde de teşkilat ziyaretlerine devam ediyor ve gençleri böylece yaptıkları yerel çalışmalarda destekleyip, teşvik ediyor.

Bu kapsamda ilk olarak Remscheid, Mülheim ve Kassel derneklerimizin kızları ile bir araya gelindi.

Yerel Kız Kolları ile çok samimi bir ortamda tanıştıktan sonra, ATİB Kız Kolları Genel Başkanı ve aynı zamanda Gençlik Kolları Başkan yardımcısı Özlem Çelebi, Batı Avrupa Türk gençliğin geleceği hakkında ve bunla beraber üzerinde yürülen yolun mahiyeti, yolda yürüyenin hüvviyeti ve o yolcunun yolda taşıdığı yükün muhtevası üzerinde durdu. Gençlerimizin durumunu daha sağlıklı tespit edebilmek için, birbirlerini etkileyen bu üç unsurun farkında olmanın önemine değindi. Bunula beraber Kız Kollarında görev alan kizların toplum içerisindeki önemini vurguladı.


Ardından Gençlik ve Kız Kolların, kisaca ATİB Gençliğin Genel Sekreteri Nur Atalay, teşkilat içinde alınan görevlerin ve fahri hizmetlerin, insanın beceri ile hünerlerini en güzel şekilde geliştirdiğini belirtti. Nitekim faaliyet organizasyonlarında ve ekip calışmalarında pratik tecrübelerin kazanarak, aynı zamanda öz güven, fedakarlık, hoş görü gibi değerli nitelikleri geliştirme imkanı sağladığını örneklerle dile getirdi.


ATİB Gençliğin Eğitim soumlusu Hatice Kürklü ise, Bölgelerde yapılan eğitim çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bununla beraber NRW bölgesinde hazırlanan ilk Yatılı Eğitim Kampın hangi aşamada olduğunu ve içerikleri ile ilgili açıklık getirdi. Eğitimin hem toplumdaki hemde dinimizdeki önemini vurgulayarak sözlerini tamamladı.


NRW Bölge Kız Kolları Başkanı Asena Kılıç ise kizlarla önümüzdeki dönem içerisinde yapılabilecek faaliyetler ile ilgili bir beyin fırtınası gerçekleştirdi. Toplanılan bir çok faaliyet fikirlerinden, hem bölge hemde yerel çalışmalarda gerçekleştirmek istenen faaliyetler belirlendi.

Genel olarak teşkilat gezileri hem çok samimi bir ortamda hemde çok verimli geçti. Her teşkilatın Kız Kolları başkanlarına ayrılmadan önce, bütün çalışmaları arşivleyebilmeleri için ve bütün önemli bilgi ile şablonların mevcut olduğu bir Flash bellek hediye edildi.

ATİB Remscheid, ATİB Mülheim ve ATİB Kassel derneklerimize ilgileri, güler yüzleri ve misafirperverliğinden dolayı canı gönülden teşekkür ederiz.