Referans Referans Referans Referans


Genel Başkan İhsan Öner Dernekleri Ziyaret Etti

ATİB Genel Başkanı İhsan Öner Niedersachsen Bölgesindeki derneklerimizi ziyaret ederek dernek başkan ve yöneticileri ile biraraya geldi. ATİB Genel Başkan Yardımcısı Harun Kılıç ve ATİB Niedersachsen Bölge Başkanı Süleyman Tire’ nin de katıldığı ziyaret programlarında Genel Başkan İhsan Öner derneklerimizin problemlerini, tadilat ve genişletme çalışmalarını yerinde görerek istişarelerde bulundu.


ATİB Osnabrück, Kassel, Bremen’ de bulunan her iki derneğimizin de ziyaret edildiği iki gün boyunca yapılan çalışmalar la ilgili yöneticilerle bilgi alışverişinde bulunuldu. ATİB Osnabrück Dernek Başkanı Metin Kurt, Kassel Dernek Başkanı Hüseyin Şahin, Bremen de bulunan derneklerimizin başkanları Faruk Traş ve Seyfullah Yıldız dernek faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdiler.


Yapılan ziyaretler esnasında güncel siyasi konularla ilgili sohbetlerde yapıldı. Dernek üyelerinin katıldığı sohbetlerde ATİB genel Başkanı İhsan Öner, “İslamın temeli olan sevgi tohumlarının dünyanın her coğrafyasına ekilmesi gerektiğine değinerek tarihimize baktığımızda fetih olarak kutladığımız iki olay daha öne çıkıyor bunlardan biri Mekke’ nin fethi diğeri ise İstanbul’ un fethidir her ikisinin ortak özelliği de fetih sonrası hiç bir baskıya maruz kalmamaları ve dil, din ve ırk farkı gözetilmeksizin inandıkları gibi yaşamalarına müsade edilmeleri ve bunun yanısıra hayatlarını güvence altına alınmalarıdır” dedi. Öner, “Türk İslam aleminin yanı sıra dünya ülkelerinin de bu iki hadiseden örnek almaları gerektigini vurguladı. Ülkelerini can güvenliği korkusuyla terk etmek zorunda kalarak mülteci durumuna düşen insanlara sahip çıkılması gerektiğine de söyleyen Öner, bu konuda Avrupa’ ya gelen mültecilere karşı olumlu bir tavır sergileyen Almanya Başbakanı Sayın Angela Merkel’ e de teşekkür etti.