Referans Referans Referans Referans Referans


Gökkuşağı Anasınıfı Öğrencilerinde Karne Heyecanı

Köln’de faaliyet gösteren Gökkuşağı Anasınıfı ve Göktürkler İlkokulu yıl sonu karne merasimini coşkuyla kutladı.

Merasime Genel Başkan İhsan Öner beğ, Genel Bşk. Danışmanı NurdoğanAktaş beğ de katılarak Türk milletinin geleceği olan çocuklarımızı yalnız bırakmadılar.


Daha sonra ATİB Genel Başkanı İhsan Öner yaptığı konuşmada, Türkçe eğitim veren bu sınıfların milli ve manevi kimliğin devamı konusunda çok önemli olduğunu ve mutlaka daha kurumsal ve daha yaygın vaziyete getirmemiz gerektiğini, en güzel örneği bunca zulüme karşı 1389’dan beri varlıklarını devam ettiren balkan türklerinin olduğunu dile getirdi. İhsan beğ , bu şuura sahip olup çocuklarını bu sınıflara getiren ebeveynleri, eğitimcileri ve çocukları tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.


Merasim çocukların yıl boyu öğrendikleri milli ve manevi bilgilerin bir kısmını ebeveynlerine sunan çocuklarımız kendilerine bu imkanı tanıyan Ebeveynlerine, Eğitimcilerine emeklerinin boşa gitmediğini, istenilen yolda bir adım daha atarak göstermiş oldular.


Merasime destek veren başta Genel Başkanımıza, Köln Eğitim ve Kültür Derneği Yönetimine, Köln Eğitim ve Uyum Merkezi yönetimi ve Folklör ekibine, Ailelere Anasınıfı yönetimi olarak teşekkür ederiz.