Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Göppingen‘ de Şiir Akşamı Yapıldı

ATİB Göppingen Türk Kültür Merkezi, edebiyatımızda önemli yeri olan şairlerin anıldığı bir şiir akşamı gerçekleştirdi. Dernek başkan ve yöneticilerinin hazır bulunduğu programa Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Fırat Arslan ve Menejeri Okan Yavuz‘ da katıldılar.


Dernek Din Görevlisi Hidayet Karahan‘ ın okuduğu Kur-an‘ ı Kerim ile başlayan programda başta İstiklâl Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, Necip Fazıl Kısakürek, Ozan Yusuf Polatoğlu, Nurullah Genç, Yavuz Bülent Bakiler, Abdurrahim Karakoç, Cahit Sıtkı Tarancı ve Arif Nihat Asya gibi önemli şairlerimizin şiirleri okundu. Sunuculuğunu Sümeyye Cimen ve Hilal Salgın’ ın yaptığı programda şairlerin hayat hikayelerinin yanısıra Türk Edebiyatına damgasını vuran ve hala aynı heyecanı veren şiirler katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.


Programda, Doğan Tufan, İlyas Çimen, Şeref Salgın, Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Fırat Arslan, Müjgan Ersoy, Hidayet Karahan, Hafız Mustafa Görsev, Ali Kılıç, Sema Nur Tufan, Emine Çimen, Ertuğrul Cansu, Birol Ayhan, Sultan Ersoy ve Zeynep Ayhan tarafından okunan şiirler katılımcılara duygulu anlar yaşattı.


Gece geç saatlere kadar süren program Göppingen Türk Kültür Merkezi İlahi Grubunun okuduğu ilahilerle sona erdi.