Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB Kassel Türk Kültür Merkezinde İçeğitim Semineri Gerçekleşti

Avrupa Türk İslam Birliği Kassel Türk Kültür Merkezi yeni yönetiminin göreve gelmesinin ardından içeğitim semineri düzenledi.

ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, Kadın Kolları Başkanı Hacer Diker ve Haysiyet Divanı Üyesi Nurdoğan Aktaş’ın eğitimci olarak hazır bulunduğu seminere, dernek yönetim kurulu, kadın kolları, gençlik kolları ve kız kolları tam kadro olarak katıldılar.


Kassel‘ de yeni hizmet binasında gerçekleşen seminer dernek başkanı Hüseyin Şahin‘ nin açış konuşmasıyla başladı. Daha sonra ATİB Haysiyet Divanı Üyesi Nurdoğan Aktaş, başta Teşkilat ve Teşkilatçılık, Toplantı ve Toplantı Disiplini ile Beşeri Münasebetler konularında ders verdi. Ardından ATİB Kadın Kolları Başkanı Hacer Diker de tekilat hayatının önemini vurguladığı dersinde cemiyet mensuplarının aktif çalışmalarının başta yakın çevremize ve içinde yaşadığımız topluma ne kadar fayda sağladığına değindi.


ATİB Genel Başkanı İhsan Öner‘ in de bizzati eğitimci olarak katıdığı seminerde Öner, ATİB‘ in gayelerini, hizmet sahasını ve teşkilatın hassasiyetlerini konu alan ders verdi. İnsan varlığının önemini ve dinimizin insana verdiği değerleri müşehas misallerle anlatan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner dersini, "Yaptığımız çalışmalarla medeniyet merkezleri inşa etmeliyiz,sevgi toplumu olmayı başarabilirsek güzel bir medeniyetin doğması o kadar da uzak değildir" diyerek sonlandırdı.