Referans Referans Referans Referans Referans


ATİB-Bielefeld’de Okuyucu, Yazar ve Kitap Buluşması

ATİB’in bir süreden beri hayata geçirdiği projelerinden birisi de, dernekler bünyesinde kitap fuarları düzenleyerek, kitap okumayı teşvik etmek ve ulaşabildikleri yazarları da bu çerçevede okuyucusuyla buluşturmaktır.

Geride bıraktığımız günlerde ATİB-Bielefeld teşkilatı, kendi binasında düzenlediği kitap fuarında, her yaştan okuyucuya değişik konulardaki kitaplarla bir kültür hizmeti sunarken, bazı yazarları da davet ederek, okuyucularla buluşturdu.


Türk dünyasından derlediği masalları tanınan ve bu masalları yirminin üzerinde kitapta toplayan Yazar Yücel Feyzioğlu, ATİB-Bielefeld cemiyetinde aileler ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği bir toplantıya katıldı. Feyzioğlu, bilgisayar ve internet kıskacındaki Avrupalı Türklerin yetişen çocukları için kendi masallarımızın ne derece önemli olduğunu anlattığı toplantıda çocukların ilgi odağı oldu.


Ertesi gün de, ATİB Genel Başkan Başdınaşmanı ve Yazar Mahmut Aşkar, ATİB-Bielefeld teşkilatının tertiplediği kahvaltı proğramına katıldıktan sonra salonu dolduran dinleyicilere hitap etti. Kadınların erkeklerden daha fazla katılımı ve konuşmacıya sorular yönelterek ilgi göstermeleri dikkat çekti. Daha sonra kitapların sergilendiği çadıra geçen Mahmut Aşkar, içlerinde henüz daha çocuk yaşta olan okuyucularına kendi kitaplarından imzaladı.