Referans Referans Referans Referans


Plochingen‘ de Yeni Başkan Serdar Düzgün

ATİB Plochingen Türk Kültür Merkezi yıllık olağan kongresi gerçekleştirerek yeni başkanını ve yönetim kurulunu belirledi. Uzun yıllar bıkmadan usanmadan ATİB‘ de hizmet eden değerli dava adamı ATİB‘ in emektarı Ahmet Dilsizoğlu, yapılan yıllık olağan kongrede görevini Serdar Düzgün‘ e devretti.


Başta ATİB Genel Başkanı İhsan Öner‘ in katıldığı kongreye bölge başkanı Davut Özyurt, GYK Üyelerinden Hanefi Şimşek, Abdülcelil Akyüz ve Ünal Göktaş‘ da katıldılar. Üyelerin hazır bulunduğu kongrede divana Hanefi Şimşek, Rahmi Gülpınar ve Neşe Öner seçildiler. Ardından bir önceki döneme ait faaliyet ve muhasebe raporları ibra edildi. Daha sonra seçim yapılarak Serdar Düzgün yeni dönemde başkan olarak seçildi.


Kongreye katılan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner yaptığı değerlendirme konuşmasında sözlerine, yapılan bu kongreleri birlik ve beraberliğimizi pekiştiren ve heyecanlarımızı tazelediğimiz önemli faaliyetler olarak bilmeliyiz diyerek başladı. Konuşmasında sık sık bir olmanın birlik olmanın önemine değinen Öner,“ bu topraklarda meselelerin üstesinden gelmek, kalıcı olmayı başarmak, değerlerini gelecek nesillere aktarmak ancak birbirine sımsıkı sarılan kader birliği yapmış insanlarla mümkündür „ dedi. Öner, 19 yıl boyunca ATİB Plochingen Türk Kültür Merkezine başkanlık yapan ATİB‘ in emektar başkanı Ahmet Dilsizoğlu‘ na da teşkilat hayatında gösterdiği üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.


Oldukça duygusal anların yaşandığı kongrede Eski Başkan Ahmet Dilsizoğlu‘ na hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi. ATİB Plochingen Türk Kültür Merkezi yıllık olağan kongresi yeni yönetim kurulu üyelerinin takdiminden sonra sona erdi.

ATİB Plochingen Türk Kültür Merkezi yeni yönetim kurulu üyeleri aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır.

Başkan: Serdar Düzgün
- Ünal Göktaş
- Süleyman Yıldırım
- Ibrahim Açıkyürek
- Uğur Göktaş
- Mustafa Khalili
- Ali Uslu
- Murat Dibsizgöl
- Neşe Öner
- Mehmet Ali Emeksizoğlu
- Burak Şimşek
- Tuba Yıldırım

Disiplin/Denetleme:
- Ahmet Dilsizoğlu
- Davut Özyurt
- Osman Serinkan
- Fevzi Yıldırım
- Süleyman Karatay
- Ahmet Şahinoğlu
- Mustafa Yıldız
- Süleyman Konyalı